امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

یک قلعه عثمانی ، جاذبه جدید گردشگری اردن

یک قلعه عثمانی ، جاذبه جدید گردشگری اردن
254 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/29
: تاریخ

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، یک قلعه عثمانی در منطقه «ایربید» اردن که به همین نام شهرت دارد و پس از پایان پروژه مرمت تبدیل به یک موزه شده ، در سال‌های اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور شده است .
به گزارش خیرگزاری آناتولی ‌، قلعه "ایبرید" در سال‌های که اردن فعلی تحت حاکمیت امپراطوری عثمانی قرار داشت ، در مسیر یکی از راه‌های اصلی زیارتی و تجاری بوده و به دستور سلطان سلیمان در سال ۱۵۱۶ میلادی ساخته شد .

این قلعه تا سال ۱۸۸۶ میلادی مورد استفاده بود و پس از آن به حال خود رها و به یک بنای متروکه تبدیل شد . سپس در دهه ۹۰ میلادی به عنوان یک زندان مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه در نهایت پس از پایان پروژه مرمت ۱۲ ساله ، به مقصد جدید گردشگری اردن تبدیل شد .
اکنون قلعه "ایبربد" که در قالب یک موزه صدها اثر تاریخی ارزشمند را نیز در خود جای داده ‌، در روزهایی که صنعت گردشگری اردن به دلیل ناآرامی‌های سوریه روزهای خوبی را سپری نمی‌کند ‌، به مقصد جدید گردشگری اردن تبدیل شده و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی به مقصد دوم گردشگری اردن پس از شهر تاریخی «پترا» تبدیل شود .

گردشگری اردن در سال ۲۰۱۲ در مقایسه با سال ۲۰۱۱ کاهش ۲۲ درصدی داشته که ادامه این روند می‌تواند مشکلات جدی بر اقتصاد این کشور که صنعت گردشگری یکی از ارکان آن به شمار می‌رود ، بر جای بگذارد .
صنعت گردشگری ۱۴ درصد از تولید ناخالص داخلی اردن را شامل می‌شود و بخش قابل ‌توجهی از نیروی کار این کشور در صنعت گردشگری و یا صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: