امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

جاذبه های گردشگری هندوستان

جاذبه های گردشگری هندوستان
207 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/26
: تاریخ

باغ رز : این باغ در خیابان ویجی نگرام این شهر قرار دارد و در زبان محلی به نام جایالالیتها معروف است . باغ رز یکی از زیباترین دیدنی‌های اوتی محسوب شده و بزرگ‌ترین باغ گل سرخ در هندوستان است . در این باغ شما می‌توانید بیش از ۲۰ هزار نوع از گل‌های رز را در قالب ۲۸۰۰‌ گونه ببینید . شاید بسیاری از شما برای اولین بار در این باغ ، گل رز سبز رنگ یا گل رز کاملا سیاهرنگ ببینید .

باغ گیاه ‌شناسی : در این باغ بسیار بزرگ که برای دیدن آن حداقل به نصف روز نیاز دارید انواع گونه‌های گل و گیاه و درختان گوناگون پرورش داده شده و با فضاسازی بسیار زیبا ، چشم‌اندازی رویایی برای هر گردشگر فراهم می‌شود . در وصف این زیبایی همین بس که وقتی شما در بالای تپه انتهای این باغ به زیر پایتان نگاه می‌کنید رنگ‌های طبیعی و تند گیاهان و گل‌های گوناگون را در زمینه‌ای با بیش از ۱۰ طیف مختلف از رنگ سبز خواهید دید .

دریاچه اوتی : این دریاچه زیبا در کنار شهر اوتی قرار دارد و به تنهایی یک مجموعه تفریحی ـ تجاری کامل محسوب می‌شود . در این دریاچه شما می‌توانید با اجاره کردن قایق‌های پارویی یا پدالی که قیمت یک ساعت آن حدود ۲۵۰۰ تومان می‌شود ، گشتی روی دریاچه زده و لذت طبیعت استوایی را تجربه کنید . در کنار این دریاچه ، پارک شهربازی کودکان ، مراکز ارائه صنایع دستی و محصولات ابریشمی و همچنین قطاری که با سوار شدن به آن می‌توانید در حاشیه دریاچه حرکت کنید وجود دارد .

کلیسای سن ‌استفان : این کلیسا در جاده میسور اوتی قرار دارد و قدیمی‌ترین کلیسای این منطقه محسوب می‌شود . کلیسای سن استفان در قرن نوزدهم ساخته شده و بازدید از آن خالی از لطف نیست . ‌

کارخانه و موزه چای : چای و کاکائو اصلی‌ترین محصول اوتی است . کارخانه و موزه چای در جاده اوتی ـ‌ کونور و بر فراز ارتفاعات مشرف بر شهر قرار دارد . به شما توصیه می‌کنیم حتما این کارخانه را در برنامه بازدید خود بگنجانید . در این کارخانه و موزه شما با تمامی مراحل تولید چای از ابتدای برگ‌چینی تا خشک کردن و بسته‌بندی نهایی آشنا شده و مراحل آن را از نزدیک مشاهده خواهید کرد . در طبقه بالای این کارخانه ، کارگاه تولید شکلات و کاکائو قرار دارد که در آن در برابر چشم بازدیدکنندگان ، انواع کاکائو تولید و عرضه می‌شود . در انتها نیز شما می‌توانید به خانه تلسکوپ رفته و از بالای کوه به وسیله تلسکوپ‌های گوناگون با زوایای مختلف ، نمای زیبایی از شهر اوتی و کوه‌ها و جنگل‌های اطراف آن داشته باشید .

دماغه دلفین : دماغه دلفین نام قله‌ای بر فراز شهر است که شما می‌توانید با رفتن به این محل بر بلندترین نقطه مشرف به شهر قرار بگیرید . این محل به دلیل زائده سنگی بزرگی که بر بالای کوه به سمت دره پیشروی کرده و به شکل سر دلفین است به این نام مشهور شده است . جاده منتهی به دماغه دلفین ، سنگفرش بوده و از میان جنگل می‌گذرد که خود از دیدنی‌های این منطقه محسوب می‌شود .

از دیگر دیدنی‌های اوتی می‌توان به خانه‌های سنگی ، کلبه‌های تودا ، موزه موم ، موزه مردم‌شناسی ، ساحل رود پیکارا ، جنگل کاج ، سد کاماراج ، پارک گوزن‌ها و دره پرسون اشاره کرد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: