نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

لبنان ، عروس خاورمیانه

تعداد بازدید : 215
تاریخ : 1392/04/23

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است . جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی ۲.۱ میلیون نفر بود . شهر بیروت در میانهٔ کرانه مدیترانه‌ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته ‌است . این شهر کانون فرهنگی منطقه خود است و از دیدگاه رسانه‌ای ، تئاتر ، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی شبانه در جهان عرب نام‌دار است .
بیروت را پاریس خاورمیانه لقب داده اند ؛ لقبی که با سفر به آن متوجه می شوید که چندان هم اغراق آمیز نیست ؛ مجسمه ها ، سنگ فرش های خیابان ، سبک متفاوت زندگی در کـنار یکدیگر و تاریخی که هزاران قصه از آن بیرون آمده ، می تواند کمی شباهت را توجیه کـند . به تمام این ها هم جواری آب های مدیترانه را هم اضافه کنید . به هر حال این شهر ، پایتخـت لبنان است ؛ کشوری که همیشه عروس ، بهار و یا بهشت شرق لقب گرفته است .

بهــــار بیروت از بقیه فصل ها دوست داشتنی تر است ؛ روزهای طولانی با آفتـــاب ملایـم و گلهای رنگارنگ و شب های خنک با دریایی آرام . تابستان ها میزان رطوبت و گرمای هـوا بالا میرود و از پاییز بارندگی ها شروع میشود . زمستان بیشترین میزان سرما و بارندگی را دارد ، اما از آخرین باری که در بیروت برف آمده بیشتر از شـــــصت سال می گــذرد . پس خیالتان راحت باشد ، در سردترین روزهای سال هم به لباس های خیلی گرم احتیاج نـدارد .
لـبنان یــک فرودگاه بین المللی بیشتر ندارد که آن هم در جنوب بیروت واقع شده است . فرودگاه بین المللی «رفیق حریری» تا مرکز شهر حدود 10دقیقه فاصله دارد و برای این مسیر یا باید مینی بوس های سفید رنگ را سوار شد و یا تاکسی گرفت . بر روی درهای جلوی تاکسی های اصلی ، طرح لوگوی فرودگاه هست و تعدادی باجه تاکسیرانی هم در اطراف ترمیتال شماره یک وجود دارد که البته ممکن است کرایه بیشتری طلب کنند ، در کل کرایه تاکسی در بیروت خیلی گران نیست مگر این که تاکسی تلفنی رزرو کرده باشید به خاطر ترافیک سنگین خیابانها بخصوص در مکز شهر ، اگر برای مدت محدودی به بیروت سفر کرده اید ، پیشنهاد میکنیم به فکر اجاره ماشین نباشید به جز وقتی که بخـواهید در در اطراف شهر بچرخید و یا از هتل تا ساحل را رانندگی کنید که در آن صورت هـم فراموش نکنید بدون گواهینامه بین المللی به شما ماشین اجازه نمی دهند .

یکی از معمول ترین و به صرفه ترین گزینه حمل و نقل در بیروت تاکسی های اشتراکی چهار نفره هستند که سرویس نامیده می شوند . سرویس ها در مسیرهای مشخصی رفت و آمد دارند و شبیه به تاکسی های خطی ایران کار می کنند . با این حال شاید بد نباشد خـیلی از مسیرها را پیاده طی کنید و با سبک زندگی بیروتی ها و کوچه و خیابان هایش بیشــتر آشنا شوید .
یکی از جاهایی که احتمالا تعریفش را از کسانی که بیروت سفر کرده اند شنیده اید منطقه «حریصا»ست . اینجا بهترین محل برای توریست هاست ؛ منطقه ای که بالای ارتــــفـاعات لبنان واقع شده و کافه ها و رستوران های آن هیچ وقت خالی نیست برای بالا رفـــــتن از صــــخره های «حریصا» بد نیست که تله کابین سواری را در لبنان تجربه کنید و یکی از زیباترین چشم اندازهای جهان را ببینید  .

اگر اهل گالری گردی و بازدید از موزه ها باشید موزه ملی بیروت که در جنوب خــیابـان «اشرفیه» پاتوقی دوست داشتنی ساخته است اگر تصمیم دارید هرشب و روزی که در لبنان هستید خوش بگذرانید و دسترسی خوبی هم به دیگر جاهای دیدنی شهر داشته باشید خیابان «اشرفیه» با وجود قیمت های بالای هتل هایش یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت کردن است .
اگر دیدن شگفتی های طبیعت برای شما جذاب باشد بیروت حداقل دو تا از مـعروف هـای آن را دارد یکی صخره های «روشه» در غرب شهر که می توان گفت نماد بیروت به حـــساب می آید . و به آن ها «عشاق» نیز می گویند ؛ یکی هم غار «جعیتا» که در هجده کیلومتری شمال شهر واقع شده ، ولی برای رفتن به آن جا علاوه بر تورهای روزانه ای که برگزار می شود امکان کرایه تاکسی و یا اتوبوس هم وجود دارد غار «جعیتا» در میان کوه های زیبا قـــرار گرفته و دو طبقه است ؛ غار بالا و غار پایین که برای رفتن به غار بالا باید سوار تله کابینی شد که از میان جنگلی زیبا می گذرد .

بیروت امروزی مملو از فروشگاه های برندهای معروفی است که قیمت هایشان هم به خاطر اسم و رسمشان بالاست . به همین خاطر برای خرید لباس بیروت شهر شیک پوشان اسـت . با این که در بازارهای محلی و سنتی می توان لباس های ارزان قیمت هم پیدا کرد ولی کم تر مسافری پیدا می شود که یک بار سراغ فروشگاه های خیابان «حمرا» و یا مرکز خرید СΑΒ نرفته باشد . برای دیدن بازارهای قدیمی بیـروت بد نیست سری به خیابان هـای «وردون» و «مارالیاس» بزنید . عطر ، ادویه ، پارچه و شال از سوغاتی های سنتی بیروت است .
بیروت را می توان یکی از خوشمزه ترین شهرهای دنیا نامید ؛ از لبنیات ، میوه و سبزیجات تازه آن که بگذریم ، غذاهای اصلی مثل کباب ها و پیش غذاهای لبنانی از خوش طعم ترین غذاهای خواهــد بود که تا به حال خورده اید با این که بیشتر رستوران های فست فود زنجیره ای دنیا زنجـیره ای دنیا در بیروت هم شعبه دارند ، شباهت ذائقه لبنانی ها به غذاهای ایرانی و همین طور فراوانـی غذای حلال باعث شده کمتر مسافر ایرانی در این شهر سراغ فست فودهای زنجیره ای را بگیرد . پیشنهاد می کنیم بیشتر مراقب سلامتی تان باشید ، غذاهای لبنانی آنقدر جذاب هستند که در خوردن شان زیاده روی کنید ؛ بهتر است آب زیاد بنوشید ، پیاده روی کنید و میوه و سبزیجات را فراموش نکـنید ؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگردید هیچ مشکلی پیش نمی آید ، اما بهتر است که خاطره تان از عروس خاورمیانه را با بیماری خراب نکنید .
واحد رسمی پول لبنان لیر لبنانی است و به دلیل نظام پولی این کشور تبدیل پولهای خارجی به لیر به سهولت امکان‌پذیر است . همچنین با استفاده تسهیلات بانکی این کشور می‌توان از کارتهای هوشمند اعتباری نیز استفاده نمود .