امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
بارسلون
246 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/22
: تاریخ

بارسلون همان‌ است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید ؛ دریا و ساحل ، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب گذشته بازند ، خیابان‌های پر توریست ، آثار دیدنی و موزه‌ها ، آثار معماری معروف ، خرید و تفریح . بارسلون شهری‌ست برای همه ؛ شهری پر جنب ‌و ‌جوش و شاد و زیباست و هر چند روزی هم که آن‌جا بمانید ، باز هم جایی برای دیدن دارد . می‌توانید تمام وقتتان را به استراحت کردن ، شنا و آفتاب بگذرانید و عصرها ، بعد از خرید کردن از مغازه‌های رنگارنگ شهر ، در رستوران‌هایش مهمان غذاهای خوشمزه اسپانیایی باشید و از زنده بودن شهر در شب‌ها لذت ببرید .
می‌توانید توریست نقشه‌ به‌ دست فعالی باشید و موزه‌ها و آثار دیدنی را یکی پس از دیگری ببینید و عکس بگیرید و باز هم وقت کم بیاورید . معمولاً انتخاب توریست‌هایی که برای اولین بار به این شهر سفر می‌کنند ، ترکیبی از هر دو است . بارسلون با همه‌ تفاوت‌های فرهنگی‌اش با سایر شهرهای اسپانیا (زبان ، فرهنگ و نژاد کاتالان‌ها که متفاوت از سایر اسپانیایی‌هاست) از زیباترین و رویایی‌ترین شهر‌های این کشور است .

شهر را می‌توان از خیابان لارامبلا شروع کرد . خیابان شلوغ و دیدنی مرکز شهر ، پر از دست فروش و نقاش و دکه‌های سوغاتی و گل فروشی است . خیابان از یک طرف منتهی می‌شود به میدان کاتالونیا مرکزی‌ترین نقطه‌ شهر ، متصل به خیابان‌های اصلی و خطوط متروی مختلف . پیاده روی در خیابان‌های اطراف لارامبلا و میدان کاتالونیا ، شما را در قلب بارسلونا فرو خواهد برد . نوازندگان دوره‌گرد گیتار به دست را خواهید دید با کلیساها و ساختمان‌های قدیمی زیبا ، خیابان‌های باریک و سنگ فرش شده و توریست‌ها و مغازه‌ها و رستوران‌های محلی .
طرف دیگر خیابان لارامبلا ، به دریا و مرکز خریدها و رستوران‌ها و منظره زیبای قایق‌های پارک شده در آبی مدیترانه می‌رسد . در انتهای خیابان ، اولین چیزی که توجه‌ شما را جلب می‌کند ، مجسمه بلند کریستف کلمب است که با دست راستش به سوی سرزمین جدید (قاره آمریکا) اشاره می‌کند . خیابان‌های بارسلون ، نمایشگاه بزرگی‌اند از آثار آنتونی گائودی ، معمار معروف اسپانیایی .

معروفترین این آثار ، کلیسای بزرگ و نیمه کاره ساگرادا فامیلیا است . کلیسا بسیار عجیب و مدرن است و از کلیشه‌های معروف کلیساهای اروپایی در آن خبری نیست . با آن که ساخت بنای کلیسا تا سال ٢٠٢٦ تمام نخواهد شد ، اما گردشگران برای تماشای آن صف می‌بندند . کاسا میلا و پارک گوئل نیز از بهترین و عجیب‌ترین کارهای گائودی‌اند . کاسا میلا ، خانه‌ای با تمام طرح‌های این آرشیتکت و پشت بامی عجیب و دینی ؛ و پارک گوئل با همه زیبایی‌ها و مجسمه‌هایش ، از سری باید دیدهای بارسلون است .
بارسلون شهر موزه‌های مختلف است . موزه ملی هنر کاتالونیا ، موزه هنرهای معاصر بارسلونا ، موزه خوان میرو ، موزه پیکاسو و موزه دریانوردی از بزرگ‌ترین موزه‌های شهر هستند . اگر طرفدار فوتبال هستید ، موزه باشگاه اف سی بارسلونا برای شما دیدنی‌ترین موزه‌ خواهد بود . هرچند دیدار از موزه باشگاه و دیدار از استادیوم معروف نیوکمپ با فروشگاه و سالن و رختکن پشت ورزشگاه ، آنقدر جذاب است که کسانی که طرفدار فوتبال نباشند را نیز بسوی خود خواهد کشاند .

استادیوم نیوکمپ ، بزرگ‌ترین استادیوم اروپا و ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال بارسلوناست که ٢٠ دوره قهرمان لالیگا ، ٢٥ دوره قهرمان کوپادل‌ری ، ٩ دوره قهرمان سوپر جام اسپانیا و ٢ دوره قهرمان کوپادی‌لالیگا بوده و بعد از رئال مادرید ، پرافتخارترین تیم اسپانیاست . بارسلون شهری‌ست با دیدنی‌های بی‌پایان . یکی از دیدنی‌های منحصر به‌ فردش ، دهکده اسپانیولی یا پوبله اسپانیول در بالای تپه مونت‌ خوییک است . دهکده اسپانیا ، دهکده قدیمی کوچکی‌ است با رستوران‌ها و مغازه‌های صنایع دستی که قسمت‌های مختلف اسپانیا را با خانه‌ها و معماریشان شبیه‌سازی کرده و نمونه‌ی کوچکی از اسپانیاست .
از همان تپه مونت ‌خوییک می‌توان با تله‌کابین خود را به قلعه بالای تپه رساند و از آن ‌جا با تله‌کابین دیگری از روی دریا تا اسکله‌ای در وسط آب رفت . تله‌کابین‌ها مورد علاقه توریست‌ها و شلوغ‌اند ، اما ایستادن در صف به دیدن منظره شهر از بالا می‌ارزد . یکی دیگر از بلندی‌های نفس گیر شهر ، قلعه کلیسا و شهربازی تیبی ‌دابو است .

پس از سوار شدن بر قطار آبی رنگ قدیمی شمال‌ غربی شهر و قطارهای ریلی که به فونیکولار معروف‌اند ، به قله کوه می‌رسید . قلعه قلب مقدس ، با مجسمه برنزی زیبایی در بالای آن و شهربازی تیبیدابو و منظره فوق‌العاده‌ی شهر از بالا ، از محبوب‌ترین توریست‌هاست . تنها چیزی که کم دارد ، رستوران‌ و دکه‌های غذاخوری‌ست که باعث می‌شود توریست‌های آشنا و محلی‌هایی که غذایشان را با خود آورده‌اند ، پارک را به محلی پر جنب و جوش برای پیک‌نیک تبدیل کنند .
اگر با کودکتان سفر می‌کنید ، مطمئن باشید در بارسلون به او خوش‌ خواهد گذشت . برخلاف دیگر شهرهای اروپایی ، بودن بچه‌ها در رستوران‌ها و جاهای دیگر شهر در هر ساعت شبانه‌روز بسیار عادی ‌است . علاوه بر آن ، دیدار از باغ ‌وحش پارک سیتادلا ، تله‌کابین‌ها ، موزه واکس و آکواریوم بزرگ شهر نیز بچه‌ها را خوشحال خواهد کرد . آکواریوم بارسلون از بزرگترین آکواریوم‌های اروپاست ، با انواع ماهی‌های کمیاب و فروشگاهی پر از عروسک‌های گونه‌های مختلف دریایی .

بارسلونتا ، نام منطقه‌ای رویایی از شهر است که در کنار دریاست و ساحل شنی‌ و رستوران‌هایش می‌توانند شما را وسوسه کنند که تمام روز را آن‌ جا بگذرانید . تابستان‌ها ، بارسلونتا از شلوغ‌ترین مناطق شهر است و نزدیک‌ترین ساحل شنی برای کسانی که در شهر هتل گرفته باشند . در بارسلون می‌توانید هتل‌هایی را پیدا کنید که کمی از مرکز شهر دور است ، ولی دسترسی به ساحل و امکانات هتل مانند استخر و ورزش‌های آبی ، بسیار اغوا کننده است .
قیمت هتل‌ها بسته به این که کجا باشند و چه امکاناتی داشته باشند ، متفاوت است ؛ ولی معمولاً هتل‌های بارسلون کیفت خوبی دارند و اکثر اوقات غذا و استخر و امکانات تفریحی هم روی قیمت هتل حساب می‌شود . رستوران‌های بارسلون تا دیروقت بازند و غذای معروفشان غذاهای دریایی و تاپاس است . تاپاس در واقع مجموعه‌ایست از غذاهای مختلف در ظرف‌های کوچک ؛ انگار که از هر غذایی کمی بدهند تا مزه کنید . غذا در بارسلون گران نیست ، ولی تاپاس و غذاهای دریایی نهایتاً ارزان تمام نمی‌شوند .

بارسلون بهار بی‌نظیری دارد ؛ از اردیبهشت تا تیر و از شهریور تا آبان بهشت بارسلون است . گرمای زیاد دو ماه وسط تابستان و بسته بودن تعدادی از مغازه‌ها از اواسط آگوست تا اوایل سپتامبر باعث می‌شود دو ماه تیر و مرداد برای سفر به این شهر کمتر طرفدار داشته باشند ، هر چند که بارسلون همیشه شلوغ و پر از توریست است . زمستان‌های شهر سرمای معتدلی دارد ، ولی اغلب بارانی‌ست . در نهایت بارسلون شهر بزرگ زیبایی‌ست که همه را خوشحال نگه می‌دارد . یادتان باشد صنایع دستی بارسلونا سرامیک‌کاری است . مجسمه‌های سرامیکی بخصوص طرح سوسمار بزرگی که در پارک گوئل قرار دارد یا مجسمه‌های سرامیکی کولی‌های اسپانیایی ، از محبوب‌ترین سوغاتی های شهر است .
دیدنی‌های بارسلون : خیابان لارامبلا ، منطقه باری گوتیک ، کلیسای ساگرادا فامیلیا ، خانه گائودی کاسا میلا ، پوبله اسپانیول (دهکده اسپانیا) ، پارک گوئل ، پارک سیتادلا و دروازه تریومف ، ساحل بارسلونتا ، موزه باشگاه فوتبال بارسلونا (اف سی بارسلونا) ، موزه هنر ملی کاتالونیا ، موزه‌ خوان میرو ، موزه پیکاسو ، موزه دالی ، موزه دریانوردی ، آکواریوم بارسلونا ، باغ ‌وحش شهر ، تپه مونت ‌خوییک و تله ‌کابین ، قلعه و شهربازی تیبی ‌دابو ، خانه کاسا باتلو از آثار گائودی ، موزه واکس ، خیابان گراسیا

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: