امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

ده آبشار دیدنی جهان

ده آبشار دیدنی جهان
209 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/22
: تاریخ

آبشار تیس ایسات : زمانی که اسم کشور اتیوپی به میان می آید بسیاری به یاد قهوه تولید شده در این کشور می افتند . اما بایستی اشاره کرد که این کشور دارای عجایب زییای طبیعی نیز هست . این آبشار به نوعی انتهای رود نیل ، طولانی ترین رود در دنیا است . این رود با وجودی که در سر راه آن سدهای بسیاری ساخته شده است همچنان با حجم و قدرت زیادی به حرکت خود ادامه می دهد . البته در فصول خشک آبشار نمای ضعیفی دارد . در فصول بارانی عرض این آبشار به ۴۰۰ متر رسیده و ارتفاع آن نیز بین ۳۵ تا ۴۰ متر است .

آبشار جاگ : آبشاری بسیار زیبا در کشور هندوستان که به طور حتم تعجب و تحسین شما را بر خواهد انگیخت . این آبشار زیبا در فصول بارانی کشور هند دارای عرضی در حدود ۴۷۲ متر و ارتفاع ۲۷۳ متر است .

آبشار دتیان : این آبشار زیبا و چشم نواز به مانند آبشار نیاگارا که به شکل یک مرز طبیعی بین کانادا و آمریکا عمل می کند ، بین دو استان مرزی دو کشور چین و ویتنام قرار گرفته است . شاید این آبشار به بزرگی آبشارهای معروف جهان نباشد اما توانسته است منظره زیبایی را خلق کند . این آبشار به ارتفاع ۵۰ متر و عرض ۸۰ متر در مسیر رودخانه "گوسینگ" در مرز دو کشور قرار گرفته است .

آبشار ساترلند : این آبشار بدون شک معروفترین آبشار کشور نیوزلند است که در جنوب ناحیه "میلفورد" واقع شده است و سالانه توریستهای زیادی را به این محل جذب می کند . این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای دنیا با ارتفاع ۵۸۰ متر است . نکته جالب در مورد این آبشار این است که عرض این آبشار نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است . توریستهایی که از این آبشار دیدن کردند می گویند صدای برخورد آب با سطح دریاچه زیر آبشار بسیار زیاد و به نوعی کر کننده است .

آبشار جیم جیم : یک آبشار زیبای ۱۵۰ متری در پارک ملی "کاکادو" در کشور استرالیا ، آبشار بعدی در این لیست است . این آبشار که از کنار تعدادی صخره به پایین می ریزد منظره بسیار زیبایی را به وجود می آورد . بهترین فصل برای تماشای این آبشار در زمان فصل بارانی در استرالیا از ماه دسامبر تا مارس است . متاسفانه در طول فصل خشک جریان آب به طور کامل در این ناحیه قطع می شود .

آبشار راین : این آبشار عظیم و بزرگ یکی از متفاوت ترین آبشارها در این لیست است و دلیل آن هم ارتفاع کم این آبشار است . این آبشار به ارتفاع ۲۳ متر بر روی رودخانه راین قرار دارد ولی عرض این آبشار بسیار زیاد بوده و در حدود ۱۵۰ متر می باشد . این عرض زیاد به همراه حجم بالای آبی که این آبشار از خود عبور می دهد آن را به یکی از آبشارهای منتخب در این لیست تبدیل کرده است .

آبشار مونت مورسی : این آبشار پس از آبشار نیاگارا زیباترین آبشار کشور کانادا است که در ایالت کبک این کشور قرار دارد . این آبشار به ارتفاع ۸۳ متر و عرض ۴۵ متر بر روی رودخانه مونت مورنسی قرار گرفته است و به یکی از جذابترین نقاط برای توریستها در کشور کانادا تبدیل شده است . البته بسیاری معتقدند که دسترسی توریستها به این منطقه ممکن است به این ناحیه آسیب وارد کند .

آبشار  دتیفوس : با نیرومندترین آبشار در قاره اروپا آشنا شوید . این آبشار که در کشور ایسلند قرار دارد در فصول گرم سال به نهایت زیبایی و قدرت خود می رسد . در این فصول با توجه به آب شدن یخ های قطبی عرض این آبشار به ۱۰۰ متر رسیده و از ارتفاع ۴۴ متری به پایین می ریزد .

آبشار کای ئتور : این آبشار زیبا که در کشور "گویان" در آمریکای لاتین قرار دارد نیز یکی از زیباترین آبشارهای جهان است . این آبشار به ارتفاع ۲۲۱ متر و عرض ۱۰۰ متر از جمله بزرگترین و نیرومندترین آبشارها در دنیا است . به لطف وجود فصول بارانی طولانی در اکثر مواقع سال این آبشار زیبا در نهایت قدرت حجم زیادی از آب را عبور داده و مناظر زیبا و شگفت انگیزی را خلق می کند .

آبشار انجل : این آبشار نیز که در کشور ونزوئلا قرار دارد یکی از آبشارهای رکوردشکن است که خیلی در کشور ما شناخته شده نیست . این آبشار بلندترین آبشار جهان است . ارتفاع این آبشار در حدود ۹۷۹ بوده و نمای بسیار زیبایی را برای هر بیننده ای ایجاد می کند . نیرو و صدای ایجاد شده توسط این آبشار غیرقابل تصور است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: