نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

درآمد ۱۰۷۵ میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1392/04/18

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، «سازمان جهانی جهانگردی» در گزارشی که روز یکشنبه از سوی مقرر این سازمان در مادرید اسپانیا انتشار یافت ، از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ خبر داد و پنج مقصد برتر گردشگری جهان را نیز معرفی کرد . به گزارش سایت رسمی سازمان جهانی جهانگردی ، درآمد خالص حاصل از صنعت گردشگری جهانی در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰۷۵ میلیارد دلار بوده که از رشد ۳۳ میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۱۱ حکایت دارد و از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری با وجود بحران جهانی اقتصادی که افزایش تمایل مردم جهان به پس‌انداز کردن و کاهش تمایل آن ‌ها به سفر در پی داشت ، حکایت دارد .
براساس این گزارش ، میزان درآمدهای کشورهای منطقه آمریکا در سال گذشته میلادی حدود هفت درصد ، کشورهای منطقه آسیا - اقیانوسیه حدود شش درصد ، کشورهای قاره آفریقا حدود پنج درصد و کشورهای قاره اروپا که بیشتر آن‌ها در سال گذشته میلادی با بحران اقتصادی دست به گریبان بودند حدود دو درصد رشد داشته ، این در حالیست که درآمد کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه که چند مقصد گردشگری مهم جهان از جمله مصر ، امارات و عربستان در آن واقع شده‌اند در سال ۲۰۱۲ حدود دو درصد کاهش داشته است .

قاره اروپا در سال گذشته ، ۴۵۷ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته که این رقم حدود ۴۳ درصد کل درآمد جهانی از محل صنعت گردشگری است . از سوی دیگر ، منطقه‌ آسیا - اقیانوسیه در همین سال حدود ۳۲۳ میلیارد دلار ، قاره آمریکا حدود ۲۱۵ میلیارد دلار ، منطقه‌ خاورمیانه حدود ۴۷ میلیارد دلار و قاره آفریقا حدود ۳۴ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته‌اند .
براساس همین گزارش ، درآمد حاصل از صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی پس از صادرات سوخت ‌، تولیدات پتروشیمی ، غذا و اتومبیل سودآورترین صنعت جهان بوده و بیشترین میزان گردش مالی را در سطح جهان به همراه دارد . البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که صنعت گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال توسعه مهم‌ترین منبع درآمد ارزی محسوب می‌شود .

در همین حال سازمان جهانی جهانگردی آمریکا ، اسپانیا ، فرانسه ، چین ، ایتالیا ، ماکائو ، آلمان ، انگلیس ، هنگ‌کنگ و استرالیا را ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۲ اعلام کرده است . در این میان ، ۱۱ درصد از درآمد حاصل از گردشگری جهانی به آمریکا ، هفت درصد به فرانسه ،‌ شش درصد به آلمان ، پنج درصد به انگلیس و ۱۴ درصد به هنگ‌کنگ رسید .
در همین حال ، دیگر اقتصادهای پیشرفته دنیا نیز رشد قابل توجه درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری را در سال ۲۰۱۲ تجربه کردند که در این میان سوئد با رشد ۱۷ درصدی ، ژاپن با رشد ۳۳ درصدی ، کره ‌جنوبی با رشد ۱۴ درصدی و فنلاند با رشد ۱۶ درصدی پیشتاز هستند .

براساس این گزارش ، در میان کشورهایی که براساس بررسی‌های کارشناسان سازمان‌های معتبر اقتصادی ( از جمله بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول ) از آن‌ها به عنوان اقتصادهای نوظهور نام برده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری در سال‌های اخیر نقش کلیدی در اقتصاد آن‌ها ایفا کند ، تایلند رشد ۲۵ درصدی ، هند رشد ۲۲ درصدی ، لهستان رشد ۱۳ درصدی ، آفریقای جنوبی رشد ۱۸ درصدی ، مصر رشد ۱۴ درصدی ، ویتنام رشد ۱۸ درصدی و اوکراین رشد ۱۳ درصدی درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ را تجربه کرده‌اند .