امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

درآمد ۱۰۷۵ میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری

درآمد ۱۰۷۵ میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری
203 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/18
: تاریخ

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، «سازمان جهانی جهانگردی» در گزارشی که روز یکشنبه از سوی مقرر این سازمان در مادرید اسپانیا انتشار یافت ، از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ خبر داد و پنج مقصد برتر گردشگری جهان را نیز معرفی کرد . به گزارش سایت رسمی سازمان جهانی جهانگردی ، درآمد خالص حاصل از صنعت گردشگری جهانی در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰۷۵ میلیارد دلار بوده که از رشد ۳۳ میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۱۱ حکایت دارد و از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری با وجود بحران جهانی اقتصادی که افزایش تمایل مردم جهان به پس‌انداز کردن و کاهش تمایل آن ‌ها به سفر در پی داشت ، حکایت دارد .
براساس این گزارش ، میزان درآمدهای کشورهای منطقه آمریکا در سال گذشته میلادی حدود هفت درصد ، کشورهای منطقه آسیا - اقیانوسیه حدود شش درصد ، کشورهای قاره آفریقا حدود پنج درصد و کشورهای قاره اروپا که بیشتر آن‌ها در سال گذشته میلادی با بحران اقتصادی دست به گریبان بودند حدود دو درصد رشد داشته ، این در حالیست که درآمد کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه که چند مقصد گردشگری مهم جهان از جمله مصر ، امارات و عربستان در آن واقع شده‌اند در سال ۲۰۱۲ حدود دو درصد کاهش داشته است .

قاره اروپا در سال گذشته ، ۴۵۷ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته که این رقم حدود ۴۳ درصد کل درآمد جهانی از محل صنعت گردشگری است . از سوی دیگر ، منطقه‌ آسیا - اقیانوسیه در همین سال حدود ۳۲۳ میلیارد دلار ، قاره آمریکا حدود ۲۱۵ میلیارد دلار ، منطقه‌ خاورمیانه حدود ۴۷ میلیارد دلار و قاره آفریقا حدود ۳۴ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته‌اند .
براساس همین گزارش ، درآمد حاصل از صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی پس از صادرات سوخت ‌، تولیدات پتروشیمی ، غذا و اتومبیل سودآورترین صنعت جهان بوده و بیشترین میزان گردش مالی را در سطح جهان به همراه دارد . البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که صنعت گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال توسعه مهم‌ترین منبع درآمد ارزی محسوب می‌شود .

در همین حال سازمان جهانی جهانگردی آمریکا ، اسپانیا ، فرانسه ، چین ، ایتالیا ، ماکائو ، آلمان ، انگلیس ، هنگ‌کنگ و استرالیا را ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۲ اعلام کرده است . در این میان ، ۱۱ درصد از درآمد حاصل از گردشگری جهانی به آمریکا ، هفت درصد به فرانسه ،‌ شش درصد به آلمان ، پنج درصد به انگلیس و ۱۴ درصد به هنگ‌کنگ رسید .
در همین حال ، دیگر اقتصادهای پیشرفته دنیا نیز رشد قابل توجه درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری را در سال ۲۰۱۲ تجربه کردند که در این میان سوئد با رشد ۱۷ درصدی ، ژاپن با رشد ۳۳ درصدی ، کره ‌جنوبی با رشد ۱۴ درصدی و فنلاند با رشد ۱۶ درصدی پیشتاز هستند .

براساس این گزارش ، در میان کشورهایی که براساس بررسی‌های کارشناسان سازمان‌های معتبر اقتصادی ( از جمله بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول ) از آن‌ها به عنوان اقتصادهای نوظهور نام برده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری در سال‌های اخیر نقش کلیدی در اقتصاد آن‌ها ایفا کند ، تایلند رشد ۲۵ درصدی ، هند رشد ۲۲ درصدی ، لهستان رشد ۱۳ درصدی ، آفریقای جنوبی رشد ۱۸ درصدی ، مصر رشد ۱۴ درصدی ، ویتنام رشد ۱۸ درصدی و اوکراین رشد ۱۳ درصدی درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ را تجربه کرده‌اند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: