امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

میزبانی جواهر گردشگری از ۲ میلیون گردشگر در ۵ ماه

میزبانی جواهر گردشگری از ۲ میلیون گردشگر در ۵ ماه
267 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/16
: تاریخ

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، یکی از مقامات صنعت گردشگری اردن از میزبانی شهر تاریخی «پترا» جواهر صنعت گردشگری این کشور از دو میلیون گردشگر در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد .
به گزارش عرب نیوز ، همواره مقصد بیشتر گردشگرانی که به اردن سفر می‌کنند ، شهر تاریخی پترا است که از سال‌ها قبل و پس از انتخابش به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه‌ جهان از نگاه مردم دنیای مدرن گردشگرانش رشد چشمگیری یافت .

درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری ‌۱۴ درصد از تولید ناخالص داخلی اردن (GDP) را تشکیل داده و این کشور در سالهای اخیر یکی از کشورهای موفق جهان در جذب گردشگر نیز لقب گرفته ، البته نا آرامی‌های سوریه در دو سال اخیر صدماتی را به صنعت گردشگری اردن وارد کرده است .
پترا که در سال ۱۸۱۲ میلادی توسط یک باستان ‌شناس سوئیسی کشف شد ، در سال‌های دور بخشی از شهر باستانی «ناباتایان» محسوب می‌شده است .

این شهر صخره‌ای به‌ دلیل استفاده از نوع خاصی از معماری با تلفیق معماری سنتی شرقی و معماری یونانی ، در سال ۱۹۸۵ میلادی در فهرست میراث جهانی سازمان «یونسکو» به ثبت رسید .
دولت اردن از مدت‌ها پیش پروژه‌های دیگری را نیز برای جذب گردشگر به پترا آغاز کرده که از آن جمله می‌توان به تبلیغ در شبکه‌های تلویزیونی جهانی ، احداث شهرک گردشگری در مجاورت آن و احداث یک فرودگاه در نزدیکی این شهر تاریخی اشاره کرد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: