نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

هزینه سفر ایرانی‌ها به مصر نصف می‌شود

تعداد بازدید : 206
تاریخ : 1392/04/15

این را ابراهیم پورفرج – رییس جامعه تورگردانان ایران – به خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته‌ است . او چند هفته پیش ، گروهی از آژانس‌داران مصری را به ایران دعوت کرد تا مذاکراتی را برای تبادل دو سویه گردشگر ، در خاک ایران داشته باشند . پورفرج گفت : این کار را انجام دادیم تا بلایی که سر ترکیه‌ ، عراق و سوریه آمد ، بر سر مصر نیاید ، یعنی مسافرت‌های یک‌طرفه ایرانی‌ها به این کشورها و خروج یک‌ طرفه ارز .
اواخر سال گذشته بود که هشام زعزوع – وزیر جهانگردی مصر – به ‌دنبال تحولاتی که در روابط دو کشور به ‌وجود آمد ، به ایران سفر و تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان فرهنگی و گردشگری ایران امضا کرد که براساس آن ، ایرانی‌ها می‌توانستند طبق شرایط تعریف ‌شده و با ویزای گروهی و همچنین اقامت در هتل‌های تعیین ‌شده پنج ستاره ، به این کشور سفر کنند .

در این تفاهم‌نامه طرف قرارداد شرکت خصوصی مصری ، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از بخش خصوصی ایران بود ، هزینه سفر ایرانی‌ها هم به مصر با پرواز مصری و سفر به سه شهر الاسوان ، الاُقصُر و قاهره با اقامت در هتل‌های پنج ستاره حدود ۱۹۰۰ دلار تعیین شد . ایران خیلی سریع‌تر از مصر وارد عمل شد و نخستین گروه از گردشگرانش را فروردین ‌ماه امسال به این کشور فرستاد ، شاید دلیل این اقدام سریع ، شرایط نامطمئن مصر برای ادامه این شرایط بود .
آژانس ایرانی این تور را با مبلغی حدود دو هزار دلار اجرا کرد . هر چند این حرکت ، جنجالی را در مصر به پا کرد و سبب اعلام مواضع از سوی دولت مصر و البته سلفی‌های مقیم این کشور شد تا جایی که سفر گردشگران ایرانی به این کشور تا امروز متوقف شد . اما در این میان ، جامعه تورگردانان ایران با دعوت از آژانس‌های قوی‌تر مصری تلاش کرد بازی را به شکل دیگری ادامه دهد ، یعنی دو طرف همسو با یکدیگر ملزم به فرستادن گردشگر به ایران و مصر شوند و همچنین مصری‌ها روی قیمت و خدمات سفر ایرانی‌ها به این کشور تجدید نظر کنند .

براساس آخرین توافق‌هایی که بخش خصوصی ایران و مصر در تهران داشتند ، مصری‌ها با قیمتی حدود ۶۶۰ تا کمتر از یک‌ هزار دلار می‌توانند به ایران سفر کنند و ایرانی‌ها با ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار بیشتر از این قیمت می‌توانند به مصر بروند . به ‌نظر می‌رسد در این مذاکرات نیز مبلغ سفر ایرانی‌ها به مصر تغییر چندانی نکرده است ؛ ولی رییس جامعه تورگردانان ایران به خبرنگار ایسنا گفت : طبق وعده‌ آژانس‌های مصری تا شش‌ ماه دیگر قیمت‌ها شکسته می‌شود و ایرانی‌ها نیز با نصف قیمت حالا ، یعنی رقمی حدود یک‌ هزار دلار می‌توانند به مصر سفر کنند .
او نتیجه مذاکرات را یک شاهکار دانست و ادامه داد : ما انحصاری را که در بازار مصر در حال پدید آمدن بود ، شکستیم ؛ ولی برای تغییر کامل شرایط لازم است فرصت ایجاد شود . وی اظهار کرد : هزینه‌ای که اکنون برای سفر ایرانی‌ها به مصر تعیین شده به‌ خاطر انحصار به‌ وجود آمده است ؛ ولی با مذاکرات صورت ‌گرفته ، این فضا بازتر شده و قرار است در خدمات و قیمت‌ها تجدید نظر شود و هزینه سفر به این کشور کم‌کم پایین آید که حتما تا شش‌ ماه دیگر این مبلغ به نصف قیمت حالا و حتی هم ‌سطح با قیمت سفر مصری‌ها به ایران می‌شود .

پورفرج در عین حال یادآوری کرد : تفاهم‌نامه قبلی ، شرایط محدودی را برای سفر ایرانی‌ها به مصر قائل شد که به ‌خاطر وضعیت داخلی مصر است ؛ ولی ما در این مذاکرات تلاش کردیم نرخ‌ها را برای ایرانی‌ها پایین آوریم و سطح خدمات را متنوع کنیم تا به مسافران حق انتخاب دهیم . او درباره تورهایی که برای مصری‌ها طراحی شده است نیز توضیح داد : ما فعلا سه مسیر فرهنگی «تهران ، شیراز ، یزد و اصفهان» ، «تهران ، مشهد و اصفهان» و «شمال ایران و استان‌های آذربایجان» را به آژانس‌های مصری برای اجرای تور پیشنهاد کرده‌ایم که نرخ آن‌ها با توجه به نوع و درجه هتل‌ها و جمعیت تورها ، متغیر است .
پورفرج همچنین گفت : براساس مذاکرات صورت‌ گرفته ، قرار است گردشگران ایرانی را در مصر ، یک راهنمای ایرانی فارسی ‌زبان همراهی کند و متقابلا مصری‌ها هم در ایران می‌توانند چنین شرایط و امکاناتی داشته باشند .