امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

قطر برای میزبانی از «گردشگران رمضان» آماده می‌شود

قطر برای میزبانی از «گردشگران رمضان» آماده می‌شود
206 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/11
: تاریخ

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، یکی از مقامات اداره تجارت و صنعت قطر از برنامه‌های این اداره برای جذب «گردشگران رمضان» خبر داد . به گزارش عرب ‌نیوز ، ماه مبارک رمضان از حدود یک ماه دیگر آغاز می‌شود و در این راستا قطر برنامه‌های متنوعی را در جهت جذب گردشگران رمضان از کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌ فارس و اندونزی ، پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان در دست اجرا دارد .
در این راستا اقامتگاه‌های ویژه‌ای در هتل‌ها و مناطق مختلف ساحلی قطر برای گردشگران مسلمان که بیشتر آن‌ها در ماه مبارک رمضان به صورت خانوادگی به قطر سفر می‌کنند راه‌ اندازی شده و در آن‌ها از زمان افطار از گردشگران با شیر و خرما پذیرایی خواهد شد .

همچنین در ماه مبارک رمضان محدودیت‌هایی نیز در زمینه‌ پخش برنامه‌های تلویزیونی در داخل هتل‌ها اعمال خواهد شد تا گردشگران روزه‌دار در این زمینه با مشکلی مواجه نشوند . قطر در سال‌های اخیر به طور مداوم رشد ۲۰ درصدی گردشگرانش را تجربه کرده و پیش‌ بینی می‌شود این روند در سال جاری میلادی به حدود ۲۵ درصد برسد .
از سوی دیگر مسئولان صنعت گردشگری قطر قصد دارند شرایطی را مهیا کنند تا در سال ۲۰۲۲ که این کشور میزبان مسابقات «جام جهانی فوتبال» خواهد بود ، قطر را به یکی از ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان تبدیل شده باشد .

هر چند اکنون قطر در رتبه‌ ‌سی ‌و هفتم کشورهای جهان از نظر جذب گردشگر قرار دارد ، اما با توجه به داشتن ظرفیت‌های بالقوه‌ توسعه‌ گردشگری از جمله نیروی کار جوان ، پیش‌ بینی می‌شود این کشور به قطب نخست جذب گردشگر در منطقه خلیج فارس تبدیل شود و در این زمینه از امارات پیشی بگیرد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: