امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

چهارده درصد کل سفرهای جهان در اختیار گردشگران مسلمان است

چهارده درصد کل سفرهای جهان در اختیار گردشگران مسلمان است
235 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/10
: تاریخ

طبق جدیدترین گزارش مراکز آمار اروپا ، تمامی مقاصد گردشگری جهان تا سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش ورود گردشگران مسلمان خواهند بود . به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، طبق جدیدترین آمار مراکز اروپا که در کنفرانس IBT برلین منتشر شد ‌، در سال ۲۰۲۰ میزان سفر گردشگران مسلمان در جهان ۴٫۸ درصد رشد خواهد داشت و این به معنای آن است که ۱۴ درصد کل سفرهای جهان را تشکیل خواهد داد .
این گزارش نشان می‌دهد ، پس از جمع‌آوری نظرات مسلمانان آسیا ‌، اروپا ،‌ آمریکا و خاورمیانه مشخص شد ۶۷ درصد گردشگران مسلمان اولویت اولشان در انتخاب مقصد ، نوع غذاهای آن کشور و حلال بودن آنهاست .

۵۰ درصد گردشگران اولویت دوم خود را هزینه‌های کلی سفر و ۵۳ درصد نیز عامل سوم را مناسب بودن مقصد برای تمامی اعضای خانواده می‌دانند . پس از ارائه این آمار ‌، «ریم الشفکی» ، رئیس مرکز پژوهشی "دینار استاندارد" اعلام کرد : شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی باید از نتایج این نظرسنجی به بهترین نحو استفاده کرده و امکانات رفاهی ویژه‌ای برای گردشگران مسلمان فراهم کنند .
از جمله این امکانات‌ ، سرو غذاهای حلال ‌، افزودن وعده سحری و افطار در ماه رمضان و افزودن اتاق‌های ویژه اقامه نماز در هتل‌ها می‌باشد .

وی در ادامه با اشاره به ایالت کوئینزلند استرالیا و افزایش ۳۸ درصدی تعداد گردشگران مسلمان در آنجا گفت : بسیاری از مقاصد گردشگرپذیر جهان پس از انجام تغییرات و ارائه خدمات به مسلمانان شاهد رشد میزان گردشگران مسلمان بوده‌اند.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: