امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶23 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

استقبال مردم افغانستان از کاروان‌های سفر به ایران

استقبال مردم افغانستان از کاروان‌های سفر به ایران
204 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/05
: تاریخ

در سه سال گذشته ، بخش فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در غرب افغانستان ، نزدیک به 20هزار زائر و جهانگرد افغان را به ایران فرستاده است .
مسوولان سرکنسولگری ایران در هرات به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در افغانستان گفت ، این تعداد گردشگر بیشتر برای شرکت در مراسم دینی - مذهبی تقاضای ورود به ایران را داده‌اند که با هماهنگی‌های صورت ‌گرفته ، در قالب کاروان‌های سیاحتی و زیارتی سفر کرده‌اند .

محمدعلی رضوانی‌نژاد - مسوول فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در غرب افغانستان - اظهار کرد : از سال 1389 همزمان با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که برنامه‌های کاروانی سرکنسولگری آغاز شد ، تاکنون 19هزار و 59 نفر از مردم هرات ، غور و فراه در قالب 519 کاروان سیاحتی - زیارتی به ایران سفر کرده‌اند .
او ادامه داد : اعزام مردم غرب افغانستان پس از درخواست‌های مکرر آن‌ها مبنی بر شرکت در مراسم مذهبی و دیدن اماکن تاریخی و زیارتی ایران آغاز شد و تاکنون روند خوبی داشته است . این اواخر ، تقاضای مردم برای ایجاد کاروان افزایش یافته که این بیانگر موفقیت این برنامه است .

مسوول فرهنگی سرکنسولگری ایران در ولایات غربی افغانستان گفت : این کاروان‌ها تا حد زیادی از فعالیت بازار سیاه صدور ویزا برای ایران جلوگیری کرده و باعث شده‌اند تا مردم با هزینه ناچیز به ایران‌گردی بپردازند . همچنین تشکیل کاروان‌های سفر به ایران بر همبستگی میان مردم دو کشور تأثیرات مثبت فراوانی گذاشته و اشتراک‌ها را مستحکم کرده است .
این اقدامات بیانگر حسن نیت دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران نسبت به باشندگان افغانستان است . رضوانی‌نژاد افزود : کاروان‌های سیاحتی - زیارتی ایران برای مردم افغان همچنان ادامه خواهند داشت و هرگونه شایعه مبنی بر مسدود شدن این روند بی‌اساس است .

از سوی دیگر ، برخی که در این کاروان‌ها شرکت دارند ، معتقدند این برنامه تا حد زیادی رضایت مردم افغانستان را در پی داشته و مانع سفرهای غیرقانونی به ایران شده است .
آن‌ها میگویند به‌ دلیل مشترکات مذهبی ، زبانی و فرهنگی ، به ایران سفر می‌کنند و اگر این تعامل وجود داشته باشد ، همواره دوستی‌ها و صمیمیت‌های مردم ایران و افغانستان افزایش پیدا خواهد کرد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: