امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶22 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

آبشار شاهان ‌دشت

آبشار شاهان ‌دشت
267 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/05
: تاریخ

آبشار شاهان دشت بزرگترین آبشار استان مازندران است . و یکی از آثار ملی کشور در فهرست آثار ملی ایران است . این آبشار در روستای شاهان دشت واقع در کیلومتر ۹۶ جاده هراز (در ۶۵ کیلومتری شهر آمل) بخش امیری قرار دارد و از سمت جاده نسبت به آن دید وجود دارد .
این آبشار پر آب ، دائمی و عظیم ، در جانب جنوبی جاده و رودخانه هراز با شکوهی وصف‌ناپذیر خودنمائی می‌کند . که از کنار قلعه ملک بهمن بر روی یک‌ کوه هرمی شکل مشرف به روستای شاهان ‌دشت به پایین میریزد .

در ارتفاعات مشرف به روستای شاهان دشت آبشار اصلی شاهان‌ دشت با ارتفاع ۵۱ متر بزرگترین آبشار استان مازندران به شمار می‌رود که این آبشار که دارای سه آبشار متعدد است در مجموعه ارتفاعی ۱۸۰ متری دارد .
در بالای آبشار شاهان دشت قلعه ملک بهمن که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهور است و نام تاریخی آن قلعه فرشته بوده است ، واقع شده و از عظیمترین قلاع کوهستانی البرز ایران است که از سنگ و نوعی ساروج که مخلوطی از شیر و تخم مرغ و نوعی خاک است ساخته شده و استحکام زیادی دارد که قدمت آن به سه هزار سال پیش می رسد .

مسیر رسیدن به قلعه و آبشار گذر از پل روستای وانا ، جاده روستای شاهان دشت ، پارکینگ شاهان دشت ، گذر از روستای شاهان دشت و حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: