نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بزرگترین باغ پرندگان کشور در لویزان

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1392/03/30

بزرگترین باغ پرندگان کشور در شمال شرق تهران و در دو فاز به اجرا در آمده که فاز اول آن با ۶۰ درصد پیشرفت تا پایان سال به بهره برداری می رسد . به گزارش آسمونی ، شهرداری تهران تابستان سال گذشته کلنگ احداث بزرگترین باغ پرندگان کشور را در منطقه ۴ تهران و در باغ لویزان بر زمین زد تا شاید بدین طریق مردم را دوباره با طبیعت آشتی دهد و رابطه انسان با کره خاکی و موجوداتش را دوباره برقرار سازد .
هم اکنون کل پروژه باغ پرندگان که در دو فاز اجرا می شود به گفته مدیرش ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . لطیف پنداریان ، مدیر پروژه باغ پرندگان تهران در گفتگو با خبرنگار شهر نوشت با بیان این مطلب اظهار می کند : محدوده ای در حدود ۸۰ هکتار در پارک جنگلی لویزان برای اجرای پروژه ای تفریحی ، گردشگری و فرهنگی در نظر گرفته شده  که از این ۸۰ هکتار ۲۰ هکتار به باغ پرندگان اختصاص یافته شده است .

وی در خصوص فازهای اجرایی توضیح می دهد : این پروژه در ۲ فاز اجرایی می شود که فاز نخست آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد . پنداریان اضافه می کند : فاز نخست ۵/۵ هکتار مساحت دارد که در این فاز با احتساب توافقات انجام شده برای ورود تجهیزات از خارج از کشور هم اکنون به ۶۰ درصد پیشرفت کار رسیده ایم . وی با بیان اینکه فاز دوم نیز در حال انجام است تصریح می کند : محوطه سازی و بستر سازی فاز دو انجام شده و کاملا آماده است و تنها سازه آن باقی مانده  که در صورت تامین اعتبار انجام می شود .
به گفته وی کل پروژه در کل ۳۵ درصد پیشرفت داشته است و تا سال ۹۲ به شهروندان تحویل داده می شود . باغ پرندگانی که در تهران احداث می شود عنوان بزرگترین باغ پرندگان کشور را از آن خود خواهد کرد . با نگاهی به باغهای پرندگان در سایر شهرها مشاهده می کنیم که میانگین  مساحت این باغها در حدود ۲ هکتار است بنابراین نظیر این باغ که قرار است در پایتخت در مساحتی در حدود ۲۰ هکتار احداث شود در هیچ کدام از شهرهای کشور وجود ندارد .

مدیر پروژه باغ به شهر نوشت می گوید : مساحت باغ و فضایی که به صورت سر پوشیده در مساحت ۶ هکتار در نظر گرفته شده است در جهان بی نظیر است . وی ادامه می دهد : محیط باغ پرندگان باید با محیط زیست پرنده سازگار باشد بنابراین باغ پرندگان تهران با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا این شرایط را برای پرندگان به خصوص پرندگان گرمسیری فراهم می کند . به گفته پنداریان شرایط آب و هوایی برای پرندگان گرمسیری همچون کشور مالزی خواهد شد .
وی با بیان اینکه ۶۰ هکتار باقی مانده به عنوان پارک عمومی احداث می شود می افزاید : در باغ پرندگان حدود ۲۵۰ گونه پرنده زندگی خواهند کرد . مدیر پروژه باغ پرندگان ادامه می دهد : رایزنی ها برای ورود پرندگان از کشورهای گرمسیری در حال انجام است و ۲۵۰ نوع پرنده از جمله پرنده های آبزی ، صخره زی ، شکاری و … با فراوانی بالای ۲۰ هزار پرنده به باغ پرندگان وارد خواهند شد . پنداریان اضافه می کند : همه امکانات برای نگهداری پرندگان در نظر گرفته خواهد شد .

به گفته وی برخی از پرندگان از آسیای جنوب شرقی و آفریقا وارد می شوند که به همراه آنها وسایل نگهداری و شرایط نیز فراهم خواهد شد . پنداریان یادآور می شود : گونه پرندگانی که قرار است وارد باغ شوند شناسایی شده قیمت ها نیز ثابت شده و همزمان با تکمیل باغ این پرنده ها نیز وارد باغ خواهند شد . پنداریان اضافه می کند : در باغ پرندگان قرار نیست پرندگان اسیر باشند ، بلکه طراحی به گونه ای است که پرندگان آزادانه  می توانند پرواز کنند و به زندگی طبیعی خود را داشته باشند . شهروندان می توانند حتی تخم گذاری پرندگان را مشاهده کنند .
پنداریان یاد آور می شود : هیچ محدودیتی برای پرنده ها در این باغ نداریم و تا ارتفاع ۳۰ متری که قرار است توری نصب شود پرندگان آزادند . مدیر پروژه باغ پرندگان تهران در خصوص امکاناتی که قرار است در این مجموعه فراهم شود بیان می کند : باغ گلها برای ورودی این مجموعه در نظر گرفته شده و در ادامه ایستگاه تاکسیدرمی (خشک کردن پرندگان) نیز پیش بینی شده است تا اگر پرنده ای از بین رفت از جسم خشک شده آن بتوان استفاده کرد .

به گفته پنداریان تجهیزات برای ایستگاه تاکسیدرمی تجهیزات داخلی است و فراهم شده است . وی ادامه می دهد : رستوران ، کافه تریا ، کلینیک پرندگان ، واحد فروش پرندگان ، ایستگاه قرنطینه و پارگینگ طبقاتی نیز از دیگر امکانات این مجموعه خواهد بود . پنداریان می افزاید : عملیات اجرایی رستوران ، کافه تریا آغاز شده و طرح های مربوط به پارکینگ نیز آماده است و به زودی انجام می شود . پنداریان با بیان اینکه ورود خودرو به پارک ممنوع است می افزاید : تسهیلاتی برای آسایش سالمندان و معلولان برای تردد در پارک در نظر گرفته شده است .
وی می گوید : قرارداد های مربوطه برای ورود اتوبوس برقی به پارک منعقد شده است و این اتوبوس ها شهروندان را از مسیرهای پیش بینی شده جابه جا خواهند کرد . مدیر پروژه باغ پرندگان تهران در ادامه از جا به جایی شهروندان با کالسکه در پارک خبر می دهد و اظهار می کند : کالسکه ها در معابر موجود قرار داده و به شهروندان خدمات رسانی خواهند کرد . پنداریان با تاکید بر اینکه ما از طبیعت موجود استفاده کردیم و دست به ساخت طبیعت نزده ایم خاطرنشان می کند : این پروژه یک پروژه ملی است و به طور حتم از اقصی نقاط کشور برای بازدید خواهند آمد . مدیر پروژه باغ پرندگان تهران خاطرنشان می کند : تا پایان سال آینده این پروژه عظیم به طور کامل  در اختیار شهروندان قرار می گیرد .