امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

نیمی از سفرهای گردشگری به ترکیه لغو شد

نیمی از سفرهای گردشگری به ترکیه لغو شد
299 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/30
: تاریخ

اعتراضات مردمی اخیر در ترکیه به صنعت گردشگری این کشور ضربه سنگینی وارد کرده است ، بطوریکه نیمی از سفرهای فرهنگی و گردشگری خارجی ماه جاری به ترکیه لغو شدند . به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، بخش گردشگری ترکیه در پی وقوع درگیری‌های سیاسی اخیر در استانبول دچار خسارت‌های مالی سنگینی شد .

به گزارش شبکه خبری "الیوم السابع" ، تعداد زیادی از گروه‌های گردشگری فرهنگی و تجاری برنامه‌های سفری خود را از ترس درگیر‌ی‌های شدید در استانبول لغو کردند . "بیرنجی اوغلو" ، مدیر اجرایی بخش گردشگری ترکیه در گفت ‌و گو با روزنامه‌ «حریت» اعلام کرد : در هفته نخست آغاز تظاهرات خیابانی استانبول ، نزدیک به ۵۰ درصد از هتل‌ها و بلیت‌های رزرو شده لغو شدند .

وی افزود : بعضی از این رزروی‌ها به اکتبر یا نوامبر آینده منتقل شدند . بخش گردشگری نیز به شدت تحت تاثیر این درگیری‌ها قرار گرفت ، به طوری که بسیاری از کنفرانس‌ها و نشست‌های بین‌المللی که قرار بود تابستان امسال در ترکیه برگزار شوند به حال تعلیق درآمده‌اند . بیرنجی اوغلو اظهار کرد : با توجه به اینکه بسیاری از نشست‌های معمولی و کم‌ اهمیت لغو شده است ، مسئولان ذیربط تمام تلاش خود را برای آرام کردن اوضاع و از بین بردن نگرانی مسوولان برگزاری نشست‌های بزرگ بین‌المللی ماه اوت و سپتامبر انجام می‌دهند .

ترکیه طی هفته اخیر شاهد اعتراضات مردمی در میدان "تقسیم" استانبول بوده است . این اعتراضات ابتدا در مورد تغییر کاربردی تفرجگاه «جیزی» بود که بعد به اعتراضات ضدحکومتی و درخواست کناره‌گیری «رجب‌طیب اردوغان» ، نخست وزیر ترکیه تبدیل شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: