امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

قطر برای گردشگران جام ‌جهانی فوتبال جزیره تفریحی می‌سازد

قطر برای گردشگران جام ‌جهانی فوتبال جزیره تفریحی می‌سازد
276 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/29
: تاریخ

دولت قطر به منظور میزبانی هر چه بهتر از گردشگرانی که در طول برگزاری مسابقات جام ‌جهانی به این کشور سفر می‌کنند ، قصد دارد با هزینه 5.5 میلیارد دلار جزیره‌ای تفریحی در سواحل دوحه بسازد .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، شرکت تجاری «بروه» در قطر از طرح ساخت یک جزیره تفریحی در سواحل شهر دوحه با هزینه 5.5 میلیارد دلار برای میزبانی از تماشاچیان مسابقات جام ‌جهانی 2022 خبر داد .

براساس گزارش روزنامه «الشرق» قطر ، این جزیره که «المها» نام خواهد گرفت ، دارای ویلاهای مجلل ، پارک آبی و پنج هتل بزرگ برای میزبانی از طرفداران فوتبال است .
«عبدالله سبیعی» ، مدیر اجرایی این شرکت در حاشیه کنفرانسی در دوحه اعلام کرد : هتل‌های این جزیره تفریحی امکان اسکان 25 هزار نفر را دارند . کشتی‌های مسافربری هم می‌توانند به مدت یک تا دو هفته در سواحل این جزیره مستقر شوند . انتظار می‌رود با آغاز اجرای پروژه‌های ویژه مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر ، نیاز به هتل‌ها در این شهر افزایش یابد .

سبیعی افزود : ساخت این جزیره تفریحی در حدود 20 میلیارد ریال قطر (معادل 5.5 میلیارد دلار) هزینه در برخواهد داشت . این پروژه هم اکنون در مراحل اولیه ساخت به سر می‌برد .
وی ادامه داد : این شرکت تاکنون توانسته موافقت شورای عالی قطر مبنی بر خرید یک میلیون متر مکعب زمین و ساخت یک استادیوم ویژه مسابقات جام‌جهانی را به دست آورد ، اما هنوز در مورد قیمت زمین به توافق نرسیده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: