امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

جاذبه های گردشگری ایبیزا

جاذبه های گردشگری ایبیزا
209 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/25
: تاریخ

یکی از جزایر چهارگانه بالئارس در اسپانیا ، ایبیزا جزیره کاتالانیایی است . این جزیره زیبا و رویایی در ۷۹ کیلومتری شهر والنسیا واقع شده است . دلربایی و زیبایی این بهشت تاریخی گردشگران زیادی را در ایام سال به خود جذب میکند . بندر شهر ایبیزا یکی از جذابترین مکان های افسانه ای این جزیره است که به ثبت میراث فرهنگی سازمان جهانی جهانگردی رسیده است .
به دلیل زیبایی منحصر به فرد و مناظر باشکوه در میان گردشگران به "جزیره‌ سفید" مشهور شده است . بزرگترین شهر این جزیره‌ یکصد و سی‌ هزار نفری که از لحاظ اداری به پنج بخش تقسیم میشود ، شهر "ایبیزا تاون" یا به اصطلاح مردم محلی "ویلا" نام دارد .

دمای هوا به طور متوسط در گرمترین زمان سال (مرداد ماه) به سی‌ درجه و در خنکترین زمان سال (دی‌ ماه) به پانزده درجه سانتیگراد می‌رسد . زبان مردم این جزیره‌ توریستی "کاتالان" می‌باشد که از لحاظ ساختاری شبیه اسپانیایی ، فرانسه و ایتالیایی (لاتین) است . با این حال به دلیل توریستی بودن ، اغلب ساکنان جزیره‌ به زبانهای آلمانی‌ و انگلیسی تسلط دارند .
سواحل آرام و دیدنی‌ در کنار منظره کوه‌های پوشیده از درختان کاج ، رستورانهای ساحلی و هتلهای با شکوه و امکانات تفریحی گوناگون ، ایبیزا را به مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات گردشگران تبدیل کرده است .

بیشتر غذاهای این جزیره‌ ، مدیترانه ایست و شیرینی‌ ویژهٔ محلی آن به نام "فلون" مورد توجه گردشگران است .
با وجود اینکه ایبیزا مقصدی برای تفریح و استراحت است ، اما بخش زیادی از این جزیره‌ زیبا به ثبت میراث جهانی‌ یونسکو رسیده و در حفاظت سازمانهای مربوط است . به عنوانه نمونه می‌توان به بنای یادبود "کریستف کلمب" و منظره بی نظیر "انگشت خدا" اشاره کرد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: