امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

آینده سفر با تلفن‏های هوشمند همراه است

آینده سفر با تلفن‏های هوشمند همراه است
269 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/22
: تاریخ

طبق بررسی‎های انجام شده از سوی "بنیاد جهانی نیلسون" که یک موسسه مطالعاتی و مشاوره در زمینه بازاریابی و شناخت گرایش مشتریان است ، تا سال 2015 از هر 10 مشتری صنعت گردشگری انتظار می‏رود که 9 نفر دارای اشتراک تلفن همراه باشد . این بنیاد تحقیقاتی که در زمینه  ارزیابی موفقیت تبلیغات تلوزیونی و دیگر رسانه‎های گروهی در سطح جهانی فعالیت می‌کند ، این بررسی ها را که 31 اگوست 2011 منتشر شده ، براساس پاسخ بیش از 28000 مشتری آنلاین از 56 کشور جهان در سراسر آسیا و اقیانوسیه ، اروپا و امریکا ، خاورمیانه و افریقا ، انجام داده است .
طبق همین بررسی‌ها ، تا سال 2015 از هر 10 مشتری صنعت گردشگری انتظار می‏رود که 9 نفر دارای اشتراک تلفن همراه باشد . این گسترش دسترسی به امکانات گوشی همراه ، از هم اکنون سبب تغییرات چشمگیری در وضعیت ابزارهای سفر و گردشگری و نحوه دریافت خدمات و ارتباط گردشگران با موسسات گردشگری شده و به طور کلی تمامی فعالیت‎های جاری در بازارهای گردشگری جهان را به نحوی تحت تاثیر قرار داده است .
 
طبق همین بررسی ، در ادامه این روند فزاینده ، از مجموع دارندگان گوشی همراه ، تا سال 2015 حدود 29 درصد از مسافران با استفاده از اپلیکیشن‎های موبایل معاملات خو د را برای رزرو پرواز و خدمات سفر هوایی انجام می‎دهند . 30 درصد نیز با استفاده از سرویس‎های تلفن همراه برای رزرو هتل و معاملات مربوط به آن اقدام می‌کنند .
همچنین روشن شده است که 15 درصد از گردشگران جهان با استفاده از نرم افزارهای موجود در تلفن‎های همراه ، برنامه تعطیلات پیش روی خود را تنظیم می‎کنند . این بررسی‏ها نشان می‎دهد که 85 درصد از مسافران و گردشگران سفرهای تفریحی و سرگرمی در سفرهای خارج از کشور خود ؛ از تلفن‎های هوشمند استفاده خواهند کرد و 72 درصد از گردشگران قادرند با استفاده از این فناوری‎های نو ، مطالب و عکس‎های مربوط به گذراندن تعطیلات خود را در حالی که هنوز در تعیطلات به سر می‎برند ، در شبکه های اجتماعی منتشر کنند .
 
همچنین 46 درصد از گردشگران در حالی که هنوز در تعطیلات به سر می‎برند قادرند با استفاده از این فناوری‎ها مطالب یا ایمیل خود را چک کنند . 70 درصد نیز قادرند در دوران گذراندن تعطیلات ، استتوس فیس بوک خود را به روز کنند . در میان تمامی کاربردهای گوشی همراه ، این فناوری و امکانات آن در 5 مورد بیش از همه تصویر و فضای فعالیت‏های گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است زیرا گردشگران اساسا در این 5 زمینه به امکانات تازه‎ای دسترسی یافته اند که شامل عکاسی ، استفاده از مشخصات جغرافیایی در نقشه‎ها ، جستجو برای رستوران‏ها ، ‎جستجو برای جاذبه‎های گردشگری و شناسایی انواع مراسم یا فعالیت‎های جذاب برای گردشگران و همچنین بررسی‎های قبل از پرواز است .
طبق همین بررسی‎ها یک سوم پاسخ دهندگان اعلام کرده‎اند که به بنرها و یا ویدئوهای تبلیغاتی در موبایل‎ها ، تبلت‎ها و تلفن‎های هوشمند ، اعتماد دارند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: