امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶24 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

پارک ملی دریاچه پلیتوایس

پارک ملی دریاچه پلیتوایس
255 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/21
: تاریخ

پارک ملی دریاچه پلیتوایس (Plitvice Lakes) که در کشور کرواسی و در مرز بوسنی و هرزگووین واقع شده اند از مشهورترین جاذبه های توریستی جهان بشمار می رود که در سال ۱۹۷۹ در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفت .
تماشای این دریاچه ها که تقریبا در بین شهر پایتختی Zagreb و شهر ساحلی Zadar واقع شده اند ، دارای جلوه های بی نظیری است . زیبایی و شکوه این پارک دارای ۱۶ دریاچه ای است که توسط یک سری آبشار به یکدیگر متصل شده اند و در اعماق جنگلی مستقر شده اند که محل زندگی آهوهای کوهی ، خرس ها ، گرگ ها ، گرازهای وحشی و گونه های نایابی از پرندگان می باشد .

مساحت این پارک حدود ۳۰۰ کیلومتر است و این در حالیست که زنجیره دریاچه ها به بیش از ۸ کیلومتر می رسد . اختلاف ارتفاع فراوانی نیز در زمین این پارک وجود دارد که در بلندترین نقطه به ۱۲۸۰ متر و در کوتاه ترین نقطه به ۳۸۰ متر می رسد . اما اختلاف ارتفاع بین دریاچه ها تنها ۱۳۵ متر است .
بلندترین آبشار این پارک با ۷۰ متر ارتفاع ،Veliki Slap  نامیده می شود . این پارک ملی یکی از مکانهای منحصر بفردی است که با اینگونه مناظر شگفت انگیز ، طبیعت اوج زیبایی‌اش را به نوع بشر می‌نمایاند و شاید بتوان این مکان‌ها را بهشت روی زمین نامید .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: