امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶23 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

كشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان

كشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان
208 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/20
: تاریخ

جشن بهار و سال نو سنتی در چین موسم مناسب سفر و گردشگری مردم این كشور است كه امسال هم به رغم افزایش هزینه ها رونق داشت .
خبرگزاری توریسم نیوز : آمار رسمی نشان می دهد در مدت پانزده روز بیش از یك میلیارد و دویست و پنجاه میلیون نفر از مردم چین مسافرت كرده اند .

در همین مدت بیش از پانصد میلیون نفر در سراسر چین برای سفر از اتوبوس استفاده كرده اند ، نزدیك به چهارصد میلیون نفر با قطار ، سی میلیون نفر با هواپیما و هشت میلیون نفر هم بوسیله كشتی جابجا شده اند .
دولت چین امسال برای تشویق مردم به سفر رفت و آمد در بزرگراه های سراسر این كشور را رایگان كرد تا هم از راهبندان جلوگیری كند و هم هزینه های سفر كمتر شود .

مشكلات تهیه بلیت سفر سبب شد امسال با اجرای یك طرح ابتكاری دویست هزار نفر با خودروی دیگران و به صورت رایگان همسفر شوند . در این روش جالب افراد بدون وسیله و از سفر بازمانده از طریق یك پایگاه اینترنتی و پیامك با دارندگان خودروی شخصی بدون مسافر با مقصد مشترك به یكدیگر معرفی شدند . سپس با مراجعه و ثبت هویت و مشخصات فردی و رعایت نكات امنیت اجتماعی سفری دوستانه و رایگان را با یكدیگر آغاز كردند .
مجریان این طرح می گویند در جامعه چین هنوز كسانی هستند كه عواطف انسانی و مهربانی نسبت به دیگران دارند و در شرایط خاص بدون چشمداشتی به هموطنان خود كمك می كنند .
با این حال گروهی از مردم چین به رغم سرمای شدید هوا با موتورسیكلت بار سفر بستند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: