نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

آشنایی با مسجد متحرک ، آلمان

تعداد بازدید : 213
تاریخ : 1392/03/19

ایده اصلی ساخت مسجد متحرک از سوی گروهی از جوانان مسلمان شهر بروهل نزدیک کلن بوده ، آنها می خواستند بعد از ۱۱ سپتامبر تمامی واقعیت اسلام را به جهانیان معرفی کنند .
حی علی الصلوه … حی علی …
طنین صدای اذانی که از بلندگوی تریلی در حال حرکت به گوش می‌رسید به ‌رغم حیرت و شگفتی مردم خیابان آرامش خاصی را در هیاهوی شهر شلوغ هانوور حکمفرما می‌کرد .
برای مردم کشورهای اروپایی مشاهده گروه‌های مختلف کولی‌های سرگردان که با به دوش کشیدن باروبنه زندگی و اجرای نمایش در شهرهای متنوع به امرار معاش می‌پردازند چندان خالی از تعجب نیست که حالا عده‌ای از مسلمانان نه به قصد کسب درآمد بلکه فقط با نیت برآوردن ندای پروردگار ، عبادتگاه خود را بر دوش زده و همانند پیک‌های مذهبی با عبور از شهرها و محله‌های مختلف کشور آلمان مردمان را به سوی اسلام فرامی‌خوانند .

مسجد متحرک مسلمانان کشور آلمان یکی از اقدامات برجسته‌ای است که طی هفته‌های گذشته باعث جلب نظر عده فراوانی از مردم این کشور و حتی جهانیان شد . گنبد فیروزه‌ای و هلال طلایی رنگ بر فراز آن با تابش نور خورشید چنان مسحور کننده است که بی‌اختیار نگاه هر مسلمان و غیرمسلمانی را به سوی خود می‌کشاند .
مناره‌های دو طرف گنبد مسجد ، طاق‌های آن با نقش و نگارهای اسلامی و خطوط اسلیمی و ایوان جلوی درگاه هیچ چیزی کم از یک مسجد واقعی ندارند . صحن مسجد با ستون‌های برافراشته و معماری خاص اماکن مذهبی اسلامی بر زیبایی خیره‌ کننده آن می‌افزاید . با ورود به هر شهر گنبد و مناره‌های ۸ متری آن با کمک تجهیزات پیشرفته‌ای که بر یدک‌کش آن سوار است سر برمی‌آورند و نمای زیبای یک مسجد را به سرعت پیش روی عابران پدیدار می‌کنند .

فضای داخلی این مسجد سیار از نمای بیرونی آن جالب‌تر است . برخلاف دیگر مساجد اینجا مکانی برای نماز گزاردن و وضع خطابه و سخنرانی نیست . کامپیوترهای مستقر در داخل اتاقک این مسجد در هر لحظه جوابگوی سوالات عده بسیاری از مراجعه ‌کنندگان خواهد بود . تمامی دیوارهای این اتاق با انبوهی از آیات و احادیث الهی پوشیده شده‌اند که همگی با مضامینی خاص سعی در رفع ابهامات موجود درباره مسایل مختلف مسلمانان دارند .
نور و فضای روحانی خاصی که مطابق ظرافت‌های ویژه روحیه مسلمانان است محیط آرامش ‌بخشی را برای بازدید کنندگان به خصوص افراد غیر مسلمان به وجود می‌آورد . آیات و روایات بسیاری که هر یک با خطوط خاص اسلامی نقش شده‌اند بیشتر به ‌بیان مسائلی توجه دارند که طی سال‌های اخیر و به خصوص پس از واقعه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به عنوان دستاویزی جهت سرکوب مسلمانان از سوی غربیان به کار گرفته می‌شوند . قرآن کریم می‌گوید که هر زن و مردی در پیشگاه خداوند با هم برابر هستند .

در بسیاری از سرزمین‌های اسلامی با زنان رفتار درستی انجام نمی‌شود که این نوع برخوردها باعث شده است که افراد غیر مسلمان آن را به تعلیمات اسلامی نسبت دهند در صورتی که اصلا چنین نیست . این مسائل بیشتر به سنن و آداب و رسوم مردم هر منطقه بستگی دارد که حتی در دوران پیش از ظهور اسلام نیز می‌توان آنها را مشاهده کرد .
ارکان کوری مسلمان اهل ترکیه که سال‌های بسیاری را در آلمان به سر برده است هم‌ اکنون مسوول هماهنگی و مدیریت این مسجد متحرک است . او که از نحوه برخورد و قضاوت مردم اروپا با مسلمانان بسیار ناراضی است در گفت‌وگو با روزنامه اشپیگل می‌گوید : چرا مردم فکر می‌کنند که اسلام مسلمانان را تشویق به جنگ می‌کند ؟! معنای جهاد در دین ما یک همکاری گروهی برای انجام هر عمل خیر است که متاسفانه به دلیل تفاسیر نادرستی که از آن شده به عنوان "جنگ مقدس" یاد می‌شود .

مسجد متحرک آلمان در تابستان امسال با اعتباری در حدود ۲۵ هزار یورو  فعالیت خود را آغاز کرده و با عبور از شهری به شهری دیگر در سرتاسر آلمان به گسترش و ترویج تعالیم اسلامی می‌پردازد . هم ‌اکنون گروه «ملی گروس» که بزرگ‌ترین انجمن اسلامی کشور آلمان به شمار می‌آید هدایت این مسجد ۱۳ متری را در شهرهای این کشور به عهده دارد .
اول فقط می‌خواستیم که پایگاهی داشته باشیم که بعد از ۱۱ سپتامبر تمامی واقعیت اسلام را به جهانیان معرفی کنیم اما بعد متوجه شدیم که فقط عده کمی از مردم به پایگاه مراجعه می‌کنند و هیچ رویکردی در میان مردم غیر مسلمان نداریم . به همین دلیل تصمیم گرفتیم این فعالیت را در دیدار رو در رو با مردم و تبادل‌ نظر با آنها در پیش بگیریم . مسجد متحرک آلمان جای امنی است که در آن هیچ جنگی ، خشونتی و هیچ ۱۱ سپتامبری وجود ندارد . در آن فقط روح تعالیم اسلامی‌ است که در جریان دارد .