نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

سیدنی کجاست ؟

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1392/03/19

سیدنی ، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت ویلز جنوبی نو یا نیو ساوت ولز است . نیمی از ایرانیان مهاجر به استرالیا یعنی ۹٬۳۲۳ نفر در شهر سیدنی ساکن هستند . سیدنی نماد کشور استرالیاست . شهری است با جذابیت‌های بیشمار که دویست و هجده سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد . این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده ، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند .
سیدنی سرشار از تنوع است . ساکنان آن ، ۴ میلیون شهروندی هستند که عمدتاً از پیشینه مختلف قومی ، نژادی و فرهنگی برخوردارند . در هر گوشه‌ای از سیدنی ، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی ، مراکز تفریحی ، پارک‌های ملی و حفاظت شده ، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند .

سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز است . شهر سیدنی ، بسیار گسترده و بزرگ است و شامل ۷۰۰ محله می‌شود . در طول زمان ، بتدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌ است . اغلب ساکنان سیدنی با اتومبیل و از طریق آزادراه‌ها ، خیابانها و بزرگراه‌ها تردد می‌کنند . مهمترین مسیر حرکت در مناطق شهری ، سیستم تردد خیابانی می‌باشد . اتوبوس ، قطار و قایقهایی به نام فری نیز ، بخش وسیعی از حمل و نقل مسافران را بر عهده دارند .
قطارهای سیدنی توسط خط آهن شهری (سیتی ریل) ، که وابسته به دولت «نیو ساوت ولز» است ، اداره می‌شوند . قطارهای برون ‌شهری در حومهٔ شهر ، تردد کرده ، سپس در یک ترمینال زیرزمینی که در بخش تجاری مرکز شهر قرار دارد ، به یکدیگر ملحق می‌شوند . پس از المپیک سال ۲۰۰۰ ، کارایی سیتی ریل به طرز قابل توجه‌ای تنزل یافت .

در سال ۲۰۰۵ ، سیتی ریل ، برنامهٔ کاری تجدید نظر شده‌ای ارائه داد و رانندگان بیشتری استخدام کرد . همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ، طرح زیرساختی بزرگی نیز با نام طرح خطوط بدون ترافیک یا Clearways تا سال ۲۰۱۰ ، به اتمام خواهد رسید . سیدنی همچنین دارای یک راه آهن خصوصی به نام Metro light Rail می‌باشد که از ایستگاه مرکزی «Central Station» به سمت لیلی فیلد که در امتداد یک خط آهن بار بریست ، حرکت می‌کند .
علاوه بر این ، یک مونو ریل کوچک نیز در حوالی دارلینگ هاربر و بخش تجاری شهر وجود دارد . سابقا بخش وسیعی از حمل و نقل در شهر سیدنی توسط واگن برقی (تراموا) انجام می‌شد که طی سالهای ۶۰-۱۹۵۰ از رده خارج شد . محمود جان برادر جان را خواند مثل داریوش جان عزیز در اکثر بخشهای مهم شهری ، تردد توسط اتوبوس‌ها انجام می‌شود اما بسیاری از نواحی هم از واگنهای برقی مربوط به آن سالها استفاده می‌کنند . در داخل شهر و حومه‌های داخلی ، اتوبوسهای دولتی ، امتیاز انحصاری ترابری را بر عهده دارند اما در نواحی برون ‌شهری ، ترابری اتوبوس‌ها توسط شرکتهای اتوبوسرانی خصوصی ، انجام می‌شود .

در سال ۱۹۹۹، در مناطقی که قبلاً از حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار نبود ، خطوط اتوبوسرانی سریع‌السیری راه اندازی شد و نخستین مسیر ، خط اتوبوسرانی لیورپول – پاراماتا بود که در فوریه سال ۲۰۰۳ افتتاح شد . یکی دیگر از خطوط حمل و نقل دولتی سیدنی ، قایقهای مسافربری با نام «فری» می‌باشند که بر روی بندر سیدنی و رودخانهٔ پاراماتا حرکت کرده و تعداد بی شماری از مردم شهر و توریستها را جا به جا می‌کنند .
فرودگاه بین‌المللی کینگز فورد اسمیت که در حومهٔ ماسکات قرار دارد ، اصلی‌ترین فرودگاه سیدنی و قدیمی‌ترین فرودگاه بازرگانی جهان است که به طور مداوم مشغول به کار می باشد .

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است اگر چه در بیشتر مواقع آب و هوای آن معتدل است . در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت‌های دیگر بیشتر است . بارش باران در تمام طول سال در این شهر وجود دارد و متوسط بارش در تابستان بیش از زمستان است . در سیدنی در حدود ۱۵۰ روز از سال باران می‌بارد و پر باران‌ترین ماهها آوریل و ژوئن هستند . دمای هوا در زمستان به ندرت به کمتر از ۵ درجه می‌رسد و حداکثر دمای هوا در تابستان ۳۰ درجه است . از نسیم‌های خنک دریایی که در سیدنی میوزد هم نباید غافل شد .
سیدنی دارای موسسات و مکانهای فرهنگی متنوعی می‌باشد . اپرا هاوس سیدنی از ۵ سالن تشکیل شده که قادر است اجراهای گوناگونی را برگزار کند . این مکان جایگاه اصلی ارکستر سمفونی سیدنی و انجمن اپرای استرالیا است و از نظر کثرت برنامه‌های هنری ، سومین گروه اپرای جهان است . سایر سالنهای اجرا عبارتند از : تالار شهرداری سیدنی ، تالار تکنوازی شهر ، تئاتر کشور و تئاتر وارف .

گروه رقص سیدنی به سرپرستی «گرام مورفی» نیز طی قرن بیستم ، از استقبال خوبی برخوردار بوده ‌است . گروه تئاتر سیدنی دارای فهرست ثابتی از نمایشنامه‌های محلی است ، به عنوان نمونه می‌توان کارهای نمایشنامه نویس برجسته «دیوید ویلیامسون» و دیگر نمایشنامه نویسان کلاسیک و بین‌المللی را نام برد .
دو گروه Company B و Griffin Theatre Company از دیگر گروههای تئاتر شهر سیدنی هستند . گروه «سیدنی پوش» که از تعدادی نویسنده و افراد فعال سیاسی از جمله «گرمن گریر» تشکیل یافته ، از حوالی سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۰ بر فرهنگ مردم شهر تاثیر گذار بوده ‌است . انجمن ملی هنرهای نمایشی که در «کنزینگتون» بنا نهاده شده ‌است ، این افتخار را دارد که هنرمندان مشهوری همچون «مل گیبسون» و «باز لرمن» را تحویل جامعه هنری دهد .

شهر سیدنی میزبان فستیوال‌های مختلفی است ، از قبیل : فستیوال سیدنی که طی آن در سرتاسر ماه ژانویه ، جشنهایی در مکانهای سرپوشیده و یا در هوای آزاد برپا می‌شود ، یا فستیوال موزیک راک که در شهر سیدنی تاسیس شده‌ است یا «مراسم ماردی گرا» که در امتداد خیابان آکسفورد برگزار می‌شود . سیدنی دارای چندین موزه می‌باشد . بزرگترین آنها عبارت است از : موزهٔ استرالیا ( تاریخ طبیعی و انسان شناسی ) ، موزهٔ نیروگاه یا پاور هاوس ( علم ، تکنولوژی و طراحی ) ، نگارخانه هنری نیو ساوث ولز ، موزهٔ هنرهای معاصر و موزهٔ ملی دریانوردی
سیدنی از فضای باز خوبی برخوردار است و حتی در مرکز شهر نیز مکانهای طبیعی بی شماری وجود دارد . در ناحیهٔ تجاری مرکز سیدنی پارکهای Chinese Garden of Friendship  و  Hyde Park باغهای گیاه ‌شناسی رویال قرار دارند .