نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قونیه ؛ حال و هوای ایرانی در کنار گردشگران جهانی

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1392/03/18

هر چند از حدود ۳۰ میلیون نفر گردشگری که سالانه به ترکیه می‌آیند ، سال پیش ۵۰۰ هزار نفر به قونیه و آرامگاه مولانا سفر کردند ، اما قونیه با آن مشخصه‌های نسبتا ایرانی ، حالا بهار زیبایی را تجربه می‌کند . این روزها علاوه بر این‌ که سفر به قونیه نسبت به دیگر نقاط ترکیه هزینه کمتری دارد ، وضعیت شهر هم تغییرات زیادی داشته است .
به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، بهار که از راه می‌رسد سرمای سخت از قونیه رخت می‌بندد . شهری در ۲۷۰ کیلومتری جنوب آنکارا که با قطار تندرو در مدت ۸۰ دقیقه ، پایتخت به آنجا وصل می‌شود و اتوبوس‌ها حدود سه ساعت راه پیش رویشان است .

علاوه بر دهه آخر آذر ماه هر سال که با مراسم و بزرگداشت ویژه‌ای برای حضرت مولانا همراه است ، از اواخر فروردین تا اوایل مهر ماه با توجه به هوای مطبوع و روزهای پرگردشگر ترکیه ، حجم توریست در قونیه افزایش می‌یابد . وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرده است در سال ۲۰۱۲ حدود دو میلیون نفر گردشگر به قونیه آمدند و حدود ۵۰۰ هزار نفر از آن‌ها ، گردشگران خارجی بودند .
مسوولان محلی قونیه و وزارت فرهنگ و گردشگری به‌ دنبال دست‌یابی به بیش از ۱۰میلیون نفر گردشگر در سال ۲۰۲۳ میلادی هستند ؛ اما گشت و گذار در شهری که یک شاعر ایرانی ‌الاصل و پر آوازه فارسی زبان در آن آرام گرفته و از نظر نوع گردشکری تا حدود زیادی مانند برخی محل‌های زیارتی ایران است ، چگونه آغاز می‌شود ؟

گشت و گذار در آرامگاه ستاره ادب پارسی
قطار هر دو ساعت یک ‌بار به سمت قونیه راه می‌افتد . قطار تندرو همین دو سال پیش در دولت اردوغان افتتاح شد و از جمله دستاوردهایی است که حزب حاکم میان مردم نسبتا مذهبی قونیه به آن فخر می‌ورزد .
اگر با قطار ۷:۳۰ دقیقه‌ صبح ، پایتخت را به سمت قونیه ترک کنید ، اول وقت و حدود ساعت ۹ در قونیه خواهید بود . ایستگاه قطار در مرکز شهر توقف می‌کند و بلوار روبه‌روی ایستگاه مستقیم به موزه و مقبره مولانا می‌رسد . قونیه از جمله شهرهای مذهبی ترکیه است که حدود یک‌ میلیون و ۱۰۰هزار نفر جمعیت دارد و در سال‌های مختلف با مشکل آب روبه‌رو بوده است .

روزهای معمولی فرصت مطلوبی برای زیارت است ؛ اما یکی از نگهبان‌های موزه به خبرنگار ایسنا گفت : آخر هفته‌ها خیلی شلوغ می‌شود . گاهی مجبوریم ورود بازدید کنندگان را تا زمان خروجی عده‌ای دیگر ، متوقف کنیم .
فضای داخل عمارت ، خانه‌های قدیمی مناطق مختلف ایران را تداعی می‌کند . بنای بزرگ و اصلی که به ‌صورت موزه در سمت غربی قرار دارد و حجره‌های کوچک که متعلق به شاگردان و مریدان مولانا بوده و حالا به نمایش اشیای آن دوران اختصاص یافته است .

سرنوشت شمس
حداقل یکی و دو ساعتی گشت معمولی برای مهم‌ترین جاذبه قونیه زمان نیاز است . از موزه مولانا که خارج شوید در ۱۰۰ متری ضلع غربی آن ، مسجدی قرار دارد که گفته می‌شود نزدیکان مولانا ، شمس تبریزی را داخل چاه آن انداخته‌اند . مسجدی زیبا که ۵۰ نفر در آن به نماز جماعت ایستاده‌اند . برای فاتحه هم مردمی می‌آیند و می‌روند .
علاوه بر موزه مولانا هفت موزه دیگر هم در قونیه وجود دارد ؛ آن‌ها اما به جذابیت موزه و مقبره مولانا نیستند ؛ اما قدم زدن عصرگاهی در خیابان‌های قونیه حال و هوایی دارد .

بیشتر خیابان‌ها در حال تعمیر و بازسازی‌اند . چند هتل جدید در شهر ساخته شده‌اند و حزب حاکم با توجه به پایگاهی که در این شهر دارد ، دست به اقدامات مهمی از جمله بهبود سیستم آب‌رسانی شهر زده است .
پایان گشت و گذار در قونیه علاوه بر به همراه داشتن تندیس و شمایل‌هایی از مقبره مولانا ، به خوراکی‌ای ختم می‌شود که مزه‌ای مشابه «شکر پنیر» ایرانی دارد . راستی قبل از ترک قونیه ، کباب‌های چرب آنجا را امتحان کنید ، البته اگر حاضرید برای‌شان حدود ۱۵ لیر پرداخت کنید .