نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

جاذبه های گردشگری چین

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1392/03/12

نام چین با فرهنگ باستانی و هنر شرق آسیا گره خورده است . طبیعت و دیدنی‌های این سرزمین همچنان برای گروهی از مردم ناشناخته مانده است .
ولی در سال‌های اخیر و با برپایی المپیک چین ، چهره کمونیستی و فقیر چین در ذهن مردم تغییر پیدا کرده است و فرهنگ و زیبایی‌ها و همچنین پیشرفت‌های اقتصادی و رفاهی چین بیشتر برای مردم جهان شناخته شده است .

کجا و چه زمان ؟
فصل‌های بهار و پاییز مناسب‌ترین زمان‌های سفر به چین هستند در حالیکه مناطق شمالی چین در اکثر فصلها دارای سرما و یخبندان شدید هستند در اواسط تابستان بیشترین توریست را به خود جذب می‌کند . در شهر‌های مرکزی تابستان گرم و شرجی از اواخر بهار تا اوایل شهریور ادامه دارد و این در حالیست که در این زمان در مناطق سردسیر و شمالی چین بارش‌های موسمی بسیار زیاد است . فصل توفانی در سواحل شمال شرق چین از اوایل مرداد تا اواخر شهریور است .
سال نو چینی مهم‌ترین فستیوال تفریح چین است و در این مدت قیمت‌ها به صورت عجیبی بالا می‌رود . سال نو چینی در سال ۲۰۰۹ ، ۲۶ ژانویه برابر با ۷ بهمن ۱۳۸۷ است . روز ملی چین اول اکتبر برابر با ۱۰ مهر ماه است . جشن‌های پر سر و صدا و آتش بازی و تمام تفریحاتی که از چین انتظار دارید در این زمان‌ها به اوج شکوه خود می‌رسند .

دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین که شناخته ترین بنای تاریخی آسیا به حساب می‌آید در حدود ۲۰۰۰ سال پیش و در زمان لشکرکشی‌های چنگیز‌خان ساخته شده است .
گفته می‌شود که کار ساخت آن ۱۰ سال به طول انجامیده است و در ساخت آن از چندین هزار کارگر که اکثرشان زندانی بوده‌اند ، استفاده شده است .
گرچه از این دیوار هیچ‌گاه به عنوان دیوار دفاعی استفاده نشده ولی برای ایجاد ارتباط میان کوه‌ها و جاده ابریشم مورد استفاده قرار می‌گرفته است .
باوری که میان مردم طی سال‌ها باقی مانده بود این بود که می‌توان بدون چشم مسلح از ماه دیوار چین را رویت کرد . البته این باور در سال ۲۰۰۳ که اولین فضانورد چینی به ماه رفت به یک افسانه تبدیل شد ! دیوار بزرگ چین از استان لیاونینگ (Liaoning) تا جیاوگوان (Jiayuguan) و صحرای گوبی (Gobi) ادامه دارد .

شهر ممنوعه
شهر ممنوعه که در زمانی که ساخته شده بود تا ۵۰۰ سال واقعاً ممنوعه بوده در شهر پکن واقع است و بزرگترین ساختمان‌های تاریخی چین را یکجا در بر می‌گیرد .
این شهر یا بهتر بگوییم شهرک ، در کنترل دو سلسله از امپراطور‌های چین به نام‌های مینگ (Ming) و کینگ (Qing) بوده است .
گفته می‌شود که این امپراطور‌ها برای سال‌ها درون شهر می‌ماندند و تا شرایطی اضطراری پیش نمی‌امد از آن خارج نمی‌شدند . شهر ممنوعه به داشتن دروازه‌های متعدد از جمله دروازه صلح آسمانی (Heavenly Peace Gate ) در جنوب و دروازه ارتش مقدس (Divine Military Gate) در شمال معروف است که هر کدام از این دروازه‌ها نمایانگر هنر و معماری چینی هستند . صحن شهر که یکی از دروازه‌های مخصوص امپراطور به آن باز می‌شود گنجایش صد هزار نفر را دارد .

مجسمه‌های لشگر تراکوتا
مجسمه‌های لشگر تراکوتا (TerraCotta) یا بینگ مایونگ (BingMayong) از نظر ارزش تاریخی و هنری با دیوار چین و شهر ممنوعه برابری می‌کند .
این گنجینه در سال ۱۹۷۴ و در پی یک حفاری کشف شد . ۶۰۰۰ سرباز این لشکر به همراه اسب‌ها و تیراندازان لشکر در حالت حمله به سمت شمال و به اعتقاد گذشتگان برای محافظت از گورستان امپراطور‌ها ساخته شده‌اند .
اعجاب انگیزترین نکته در ساخت این لشکر این است که چهره هیچ کدام از دو سربازی شبیه هم نیست و هر کدام حالت صورت و شکل ظاهری متفاوتی دارد . این مجسمه‌ها در شهر شیان (Xi’an) قرار دارند .
از دیگر دیدنی‌های چین ، به کاخ تابستانی پکن ، کوهستان مقدس تای‌شان (Tai Shan) و مجسمه سنگی بودا می‌توان نام برد .