امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

جاذبه های گردشگری چین

جاذبه های گردشگری چین
274 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/12
: تاریخ

نام چین با فرهنگ باستانی و هنر شرق آسیا گره خورده است . طبیعت و دیدنی‌های این سرزمین همچنان برای گروهی از مردم ناشناخته مانده است .
ولی در سال‌های اخیر و با برپایی المپیک چین ، چهره کمونیستی و فقیر چین در ذهن مردم تغییر پیدا کرده است و فرهنگ و زیبایی‌ها و همچنین پیشرفت‌های اقتصادی و رفاهی چین بیشتر برای مردم جهان شناخته شده است .

کجا و چه زمان ؟
فصل‌های بهار و پاییز مناسب‌ترین زمان‌های سفر به چین هستند در حالیکه مناطق شمالی چین در اکثر فصلها دارای سرما و یخبندان شدید هستند در اواسط تابستان بیشترین توریست را به خود جذب می‌کند . در شهر‌های مرکزی تابستان گرم و شرجی از اواخر بهار تا اوایل شهریور ادامه دارد و این در حالیست که در این زمان در مناطق سردسیر و شمالی چین بارش‌های موسمی بسیار زیاد است . فصل توفانی در سواحل شمال شرق چین از اوایل مرداد تا اواخر شهریور است .
سال نو چینی مهم‌ترین فستیوال تفریح چین است و در این مدت قیمت‌ها به صورت عجیبی بالا می‌رود . سال نو چینی در سال ۲۰۰۹ ، ۲۶ ژانویه برابر با ۷ بهمن ۱۳۸۷ است . روز ملی چین اول اکتبر برابر با ۱۰ مهر ماه است . جشن‌های پر سر و صدا و آتش بازی و تمام تفریحاتی که از چین انتظار دارید در این زمان‌ها به اوج شکوه خود می‌رسند .

دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین که شناخته ترین بنای تاریخی آسیا به حساب می‌آید در حدود ۲۰۰۰ سال پیش و در زمان لشکرکشی‌های چنگیز‌خان ساخته شده است .
گفته می‌شود که کار ساخت آن ۱۰ سال به طول انجامیده است و در ساخت آن از چندین هزار کارگر که اکثرشان زندانی بوده‌اند ، استفاده شده است .
گرچه از این دیوار هیچ‌گاه به عنوان دیوار دفاعی استفاده نشده ولی برای ایجاد ارتباط میان کوه‌ها و جاده ابریشم مورد استفاده قرار می‌گرفته است .
باوری که میان مردم طی سال‌ها باقی مانده بود این بود که می‌توان بدون چشم مسلح از ماه دیوار چین را رویت کرد . البته این باور در سال ۲۰۰۳ که اولین فضانورد چینی به ماه رفت به یک افسانه تبدیل شد ! دیوار بزرگ چین از استان لیاونینگ (Liaoning) تا جیاوگوان (Jiayuguan) و صحرای گوبی (Gobi) ادامه دارد .

شهر ممنوعه
شهر ممنوعه که در زمانی که ساخته شده بود تا ۵۰۰ سال واقعاً ممنوعه بوده در شهر پکن واقع است و بزرگترین ساختمان‌های تاریخی چین را یکجا در بر می‌گیرد .
این شهر یا بهتر بگوییم شهرک ، در کنترل دو سلسله از امپراطور‌های چین به نام‌های مینگ (Ming) و کینگ (Qing) بوده است .
گفته می‌شود که این امپراطور‌ها برای سال‌ها درون شهر می‌ماندند و تا شرایطی اضطراری پیش نمی‌امد از آن خارج نمی‌شدند . شهر ممنوعه به داشتن دروازه‌های متعدد از جمله دروازه صلح آسمانی (Heavenly Peace Gate ) در جنوب و دروازه ارتش مقدس (Divine Military Gate) در شمال معروف است که هر کدام از این دروازه‌ها نمایانگر هنر و معماری چینی هستند . صحن شهر که یکی از دروازه‌های مخصوص امپراطور به آن باز می‌شود گنجایش صد هزار نفر را دارد .

مجسمه‌های لشگر تراکوتا
مجسمه‌های لشگر تراکوتا (TerraCotta) یا بینگ مایونگ (BingMayong) از نظر ارزش تاریخی و هنری با دیوار چین و شهر ممنوعه برابری می‌کند .
این گنجینه در سال ۱۹۷۴ و در پی یک حفاری کشف شد . ۶۰۰۰ سرباز این لشکر به همراه اسب‌ها و تیراندازان لشکر در حالت حمله به سمت شمال و به اعتقاد گذشتگان برای محافظت از گورستان امپراطور‌ها ساخته شده‌اند .
اعجاب انگیزترین نکته در ساخت این لشکر این است که چهره هیچ کدام از دو سربازی شبیه هم نیست و هر کدام حالت صورت و شکل ظاهری متفاوتی دارد . این مجسمه‌ها در شهر شیان (Xi’an) قرار دارند .
از دیگر دیدنی‌های چین ، به کاخ تابستانی پکن ، کوهستان مقدس تای‌شان (Tai Shan) و مجسمه سنگی بودا می‌توان نام برد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: