امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

فرودگاه 22 میلیارد یورویی ، هدیه ترکیه به گردشگران خارجی

فرودگاه 22 میلیارد یورویی ، هدیه ترکیه به گردشگران خارجی
311 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/08
: تاریخ

دولت ترکیه برای بهبود سرویس‌دهی گردشگران خارجی در این کشور ، طرح ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی در شهر استانبول را به تصویب رساند .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دولت ترکیه روز گذشته (سه‌شنبه) با همکاری یک شرکت ترکیه‌ای پروژه ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی شهر استانبول را با هزینه تقریبی 22 میلیارد یورو ،‌ برای ارائه خدمات به 150 میلیون مسافر در سال به امضا رساندند .

این شرکت ترکیه‌ای که در رقابت با شرکت‌های خارجی و داخلی امتیاز ساخت این پروژه را کسب کرد ، ملزم شد علاوه ‌بر پرداخت مالیات سالانه احداث فرودگاه به مدت 25 سال بخشی از درآمد فرودگاه را تا 25 سال به دولت ترکیه پرداخت کند . پس از انقضای این مدت فرودگاه به مالکیت کامل دولت ترکیه در خواهد آمد .

براساس طرح اولیه ، این پروژه کار احداث فرودگاه با 4 سالن پرواز جداگانه در دو مرحله انجام خواهد شد و انتظار می‌رود در پایان عرصه نخست احداث فرودگاه‌ میلیون مسافر و با پایان یافتن مرحله دوم 150 میلیون مسافر در سال از طریق این فرودگاه جابه جا شوند .
از آنجاییکه امکان افزایش خدمات نقل و انتقال مسافران در دو فرودگاه فعلی ترکیه حتی با افزایش کارمندان امکان‌پذیر نیست ، دولت ترکیه تصمیم به احداث فرودگاه جدیدی برای ارائه خدمات به تمامی مسافران و گردشگران این کشور گرفت .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: