امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

پنج ترفند گردشگری حرفه ای

پنج ترفند گردشگری حرفه ای
209 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/07
: تاریخ

یک گردشگر حرفه ای باید ساده ترین و موثرترین راه ها را برای مهار طبیعت بلد باشد . این چیزی است که در دنیای گردشگران حرفه ای به آن ترفندهای گردشگری می گویند . نکته های ریز کوچکی که می توانند تفاوت های بزرگی را در سفر شما ایجاد کنند .

1- دست به سر کردن مزاحمان شبانه : اگر شما هم شب ها از حضور جانوران در کنار کمپ خود ناراحت هستید به جای آلوده کردن محیط زیست با انواع حشره کش ها و تله های مختلف ، کافی است ته ظرف غذا و روغن آنها را در چاله ای کوچک خالی کنید و روی آن را با مقداری خاک بپوشانید .

2- لباسشویی طبیعی : برای شست و شوی لباس ها در برنامه های چند روزه ، با کندن یک حفره به شکل تشت و پهن کردن یک پلاستیک ضخیم در آن ظرفی مناسب برای شست و شوی لباس ها خواهید داشت ! روشی دیگر برای شست و شوی لباس ها در برنامه های چند روزه این است که برای شستن لباس های خود ، البسه را به همراه آب و مواد شوینده داخل یک کیسه نایلونی محکم ریخته و روی کوله پشتی یا در صندوق خودرو بگذارید . به این ترتیب لباس ها تا مقصد تکان خورده و خوب تمیز می شوند !

3- پاره نشدن گره قلاب هنگام ماهیگیری : برای اینکه نخ ماهیگیری از محل گره پاره نشود و ترک نخورد ، بهترین راه خیس کردن نخ با آب دهان هنگام گره زدن است . این کار باعث خنک شدن نخ در محل گره زدن می شود .

4- بارانی ارزان و موثر : برای اینکه در هزینه های طبیعت گردی خود صرفه جویی کنید می توانید به جای خرید بارانی های گران قیمت ، یک کیسه نایلون بزرگ در ساک خود داشته باشید . مسلما وقتی باران شروع شود قدر آن را خواهید دانست . با بریدن ته و گوشه های آن جایی برای دست ها و گردن ایجاد کنید و بپوشید .

5- چرا چادرها پس از مدتی آب می دهند ؟ با اینکه شما هم مانند همه طبیعت گردان دیگر به نظافت وسایل شخصی اهمیت ویژه می دهید ، چادر خود را با مواد شوینده نشویید . بلکه بهتر است برای تمیز نگه داشتن چادر خود از محلول آب و صابون استفاده کنید . این کار باعث می شود لایه ای که مانع نفوذ آب می شود از بین نرود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: