امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶24 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

تخریب تصویر گردشگری ایتالیا با بستنی 64 یورویی

تخریب تصویر گردشگری ایتالیا با بستنی 64 یورویی
321 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/06
: تاریخ

یک گروه از گردشگران بریتانیایی که از رم دیدار می‎کردند ، با درخواست 64 یورو تنها برای یک 4 بستنی دچار شوک شدید شدند . اعتراض‎ها و شکایت‎های مکرر گردشگران از تقلب و گران فروشی در ایتالیا ، مقامات گردشگری این کشور را نگران اعتبار و تصویر توریسم ایتالیا کرده است .
به گزارش روزنامه "کریردلاسرا" شکایت و اعتراض گردشگران نسبت به این قیمت عجیب و غریب سبب شعله‎ور شدن مجادله بر سر گران فروشی و تقلب بسیاری از فروشندگان و بازاریان میان تور گردان‎ها و توریست‎ها با صاحبان کسب و کار در شهر رم شده است .

"راجر بنیستر" و برادرش "استیون" و همسرانشان که قربانی این گران فروشی شده‎اند در گفتگو با همین روزنامه یادآور شدند که کافه‎ها و فروشگاه‎ها در ایتالیا اغلب دو برابر حتی سه برابر از قیمت واقعی از مشتریان پول دریافت می‎کنند تنها برای این که در آن محل میز داشته باشند در حالی که ما حتی قصد نشستن هم نداشتیم و تنها بستنی می‎خواستیم . با این حال حتی پس از دریافت این پول ، از ما تشکر هم نکردند .
بنیستر با اظهار این که این رفتارها به طور عمومی در فروشگاه‎های ایتالیا دیده می‎شود ، گفت : ما شش روز تعطیلات خود را در ایتالیا گذراندیم و نمی‎توانید باور کنید که تاکنون چقدر همه چیز را گران‎تر از قیمت واقعی خریده‎ایم . این میزان گران فروشی باور نکردنی است . نمی‎تواند عادی باشد . چه طور می‎توان باور کرد ؟

با این حال هر چند فروشندگان رمی از قبول این اعتراض‎ها به دلایل گوناگون سرباز می‎زنند ، اما مقامات رسمی در رم این رفتار با گردشگران را شرم آور خواندند و اعلام کردند این قبیل رفتارها باید متوقف شود زیرا بسیار خطرناک است و به تصویر ایتالیا آسیب می‌زند .
"ماتیو کاستانتینی" یکی از اعضای شورای شهر رم گفت : این ماجرا یک رسوایی است و باید با این رفتارها برخورد جدی شود این اولین بار نیست که اتفاقاتی از این قبیل در رم رخ می‎دهد در سال 2009 نیز رستورانی در نزدیکی "پیزا ناونا" که یکی از مشهورترین مکان‎های گردشگری است به یک زوج ژاپنی قیمت بسیار سنگینی را برای شام تحمیل کرد و آنان را مجبور کرده بود که صورتحساب 695 یورویی را بابت یک وعده غذا بپردازند .

طبق همین گزارش نام شهردار رم به دلیل بستن چند رستوران صاحب نام که قیمت‎های بالایی را به گردشگران تحمیل کرده بودند شهرت دارد . اما این قبیل سو رفتارها با گردشگران و گرانفروشی در برابر بناهای تاریخی روم نیز بسیار شایع است و هر چند بسیاری بابت این رفتارها مجازات شده‎اند اما مجازات‎های اعمال شده از سوی مقامات تاکنون تقریبا بی ‎اثر بوده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: