امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

موفقیت ترکیه در استراتژی‎های چند جانبه توریسم درمانی

موفقیت ترکیه در استراتژی‎های چند جانبه توریسم درمانی
312 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/06
: تاریخ

با اجرای استراتژی‎های چند جانبه ترکیه در توسعه گردشگری درمانی و رشد چشمگیر گردشگران جویای درمان و سلامت ، این کشور در گردشگری درمانی نیز قصد دارد به یک قطب منطقه‎ای مبدل شود .
به گزارش خبرگزاری صباح مالزی ، ترکیه به عنوان یک مرکز منطقه‎ای با طیف وسیعی از امکانات و تسهیلات بهداشتی و نیز با توجه به فعالیت بیمارستان‎های معتبر در سطح بین‎المللی که در سال‎های گذشته احداث شده ، اکنون شاهد سفر گروه‎های بزرگی از گردشگران خارجی است که برای دستیابی به گزینه‎های درمانی ارزان‎تر در طیف وسیعی از بیماری‎ها به این کشور سفر می‎کنند .

در نتیجه حضور گروه‎های بزرگ گردشگران خارجی جویای سلامت به ترکیه طی 4 سال گذشته ، سه برابر شده است . طبق همین گزارش تعداد گردشگران درمان و سلامت در ترکیه در سال 2012 به بیش از 250 هزار نفر رسید .
این رقم در مقایسه با جذب 74 هزار گردشگر در سال 2008 رقم بزرگی است که سبب شده ترکیه را در ردیف 10 مقصد برتر گردشگری سلامت قرار دهد .

این در حالی است که طبق گزارش وزیر بهداشت ترکیه ، این کشور در نظر دارد تعداد گردشگران درمانی را تا سال 2015 به بیش از 500 هزار نفر و تا سال 2023 به بیش از 2 میلیون نفر افزایش دهد .
ترکیه در سال‎های اخیر در زمینه گردشگری سلامت نوعی استراتژی چند جانبه را برای جذب حداکثر گردشگران خارجی در پیش گرفته است . این استراتژی چند جانبه شامل ایجاد امکانات در زمینه چشمه‎های آب معدنی با خواص درمانی برای سالمندان و افراد دچار ناتوانی‎های حرکتی و جسمی است .
تامین و ارائه خدمات و مراقبت‎های بهداشت دهان و دندان ، چشم پزشکی و انواع جراحی‎های ارتوپدی ، پلاستیک و دیگر شاخه‎های درمانی نیز از دیگر بخش‎های درمانی در استراتژی توسعه توریسم سلامت ترکیه است .

این کشور برای کسانی که در جستجوی درمان‎های طب جایگزین هستند نیز متدهای مختلفی همانند ایجاد 1600 چشمه آب گرم در کشور ایجاد کرده است که به دلیل آثار درمانی و نتایج شفابخش شناخته شده‌اند .
ترکیه در نظر دارد با ایجاد مناطق و مراکز درمانی معاف از مالیات به ویژه خدمات ارزان‎تری را ارائه دهد تا از این طریق گردشگران بیشتری را به کشور جذب کند .

طبق آمارهای موجود بیماران و گردشگران سلامت ترکیه عمدتا از کشورهای آلمان ، روسیه ، آذربایجان ، هلند ، عراق و فرانسه هستند که بالاترین بازار توریسم درمانی ترکیه را تشکیل می‎دهند . گردشگرانی نیز از کشورهای اکراین ، بلغارستان ، قزاقستان ، رومانی و نیز گردشگرانی از کشور لیبی با درصد کمتری با هدف دریافت کمک‎ها و خدمات درمانی به ترکیه سفر می‎کنند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: