امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

سفر به سوئیس ایران

سفر به سوئیس ایران
209 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/06
: تاریخ

کوهرنگ ، کوهرنگ در شمال غربی استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است و از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق این استان محسوب می شود . پیست اسکی چلگرد در این شهر قرار دارد که یکی از مراکز اسکی معروف کشور است . پیست چلگرد در دامنه کوه کارکنان چلگرد ، مرکز کوهرنگ ، قرار دارد و سالانه میزبان خیل عظیمی از ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش اسکی است .

فارسان ، فارسان یکی از شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری و بخشی از پیکره پر جاذبه ایران زمین است که دارای ویژگی ها و  قابلیت های کم نظیری است . فارسان ، مهم ترین کانون شهری در قلمرو سردسیر عشایر هفت لنگ بختیاری است و ییلاق عشایر بختیاری محسوب می شود . در زمان حکومت آل بویه این شهر مرکز فرماندهی حکام بود که هنوز قلعه هایی به نشانه اقتدار و سلطه خوانین در منطقه از آن زمان باقی مانده است . یکی از دیدنی های جالب منطقه فارسان ، کوچ طوایفی از ایل بختیاری است . تماشای کوچ عشایر و نقل مکان چندین ایل با کلیه مایملک با چهار پایان و مراسم حین این تغییر محل ، بسیار دیدنی است .

اردل ، اردل در فاصله 86 کیلومتری بروجن و 95 کیلومتری جنوب غربی شهرکرد ، در مسیر جاده ارتباطی استان خوزستان به استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد .
در میان ایلات و عشایری که در مناطق اطراف این شهرستان زندگی می کنند ، صنایع دستی رواج زیادی دارد که از آن جمله می توان به بافت انواع قالی های محلی ، گلیم ، جاجیم ، چوقای محلی ، پشتی ، خورجین ، سیاه چادر ، نمکدان و سفره آردی اشاره کرد .

پیر غار و کتیبه های تاریخی اش ، در 32 کیلومتری شهرکرد ، به شهرستانی به نام فارسان می رسید ، پنج کیلومتر مانده به فارسان ، روستایی به نام ده چشمه وجود دارد . در این روستا مجموعه طبیعی - تاریخی پیر غار با چشمه های پر آبی که دو کتیبه تاریخی را فرا گرفته ، در جلوه گری می کند . آب همچون دانه های مروارید از این چشمه سرازیر و آبشاری بلند از آن ساخته است .
در این مکان طبیعی دو کتیبه تاریخی که قسمتی از حوادث دوران مشروطیت را نقل می کند بر صخره سنگ ها حک شده است . قبل از رسیدن به فارسان در یک سه راهی ، تنها 15 کیلومتر راه را به سوی شهر جونقان طی کنید ، تا به این مکان برسید .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: