امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶24 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

یونان در رقابت با ترکیه ، کشتی‎های ترک را آزار و تهدید می‌کند

یونان در رقابت با ترکیه ، کشتی‎های ترک را آزار و تهدید می‌کند
211 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/04
: تاریخ

به گزارش سفر نیوز ، یونان با تهدید و دستگیری صاحبان کشتی‎های ترک ، آنان را از حمل توریست‎های خارجی به جزیره‎های یونانی محروم کرد .
آژانس مسافرتی ترکیه با اعلام این مطلب یادآور شد که اقدام مقامات کشتی‌رانی یونان در منع فعالیت کشتی‎های ترکیه برای حمل و نقل مسافران به جزیره‎های یونانی برخلاف مقررات جهانی و بین‎المللی در زمینه حق آزادی سفر است .

"تیار توگای" معاون رییس دفتر آژانس گردشگری "یسیل مرمره" با اعلام این مطلب یادآور شد که با این اقدام یونان ، در واقع آزادی سفر گردشگران برای سفر به ترکیه از طریق کشتی‎های ترکیه که در مسیر آب‎های آزاد بین‎المللی تردد می‎کنند ، سلب شده است .
طبق همین گزارش هفته گذشته مقامات یونان کاپیتان‎های چند کشتی ترک را به جرم بازگرداندن گردشگرانی که از جزیره‎های یونانی قصد سفر به ترکیه داشتند ، دستگیر کردند . همچنین یک کشتی ترک دیگر را نیز به دلیل مشابهی برای مدت 48 ساعت در توقیف نگاه داشتند .

از دیگر سو مقامات گردشگری یونان در جزیره "ردوس" یونان طی بیانیه‎ای رسمی به موسسات تورگردانی اروپا از آن‎ها خواسته‎اند از همکاری با کشتی‎های ترکیه خودداری کنند .
به گفته توگای این بیانیه در رسانه‎های خبری بین‎المللی منتشر شده است ، همراه با ذکر این نکته که اقدام یونان در واقع نوعی مانع تراشی بر سر فعالیت کشتی‎های ترک برای حمل و نقل گردشگران از جزیره‎های یونانی و رفتاری کاملا خودسرانه است .

به گفته وی این اقدام یونان هفته گذشته و زمانی که مقامات یونان کشتی‎های ترکیه را با تهدید به حمله از مسیرهای آبی دور کردند ، به اوج رسید .
این در حالی است که کشتی‎های یونانی در منطقه تنا یک روز در هفته حدفاصل جزیره "رودس" و مرمره رفت و آمد می‎کنند در حالی که کشتی‎های ترک تمام هفته فعال هستند .
به گفته توگای یونان در روزهای اخیر همچنین در مدخل ورودی جزیره‎ها از کشتی ها درخواست ویزا کرده‎اند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: