امروز چهار شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶23 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

گردشگری روسیه قربانی تصویر منفی این کشور در جهان

گردشگری روسیه قربانی تصویر منفی این کشور در جهان
255 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/04
: تاریخ

بازار جهانی سفر طی گزارشی که در پی برگزاری کنفرانس چشم اندازها در مسکو برگزار شد ، اعلام کرد که تصویر منفی روسیه در میان دیگر کشورهای جهان ، مانع بزرگی بر سر تحقق پتانسیل گردشگری این کشور برای جذب توریست خارجی به ویژه از کشورهای غربی ، اروپا و امریکاست .
طبق بررسی‎های منتشر شده از سوی موسسه بین‎المللی "یورو مونیتور" گردشگران خارجی روسیه در سال 2012 به بیش از 26 میلیون گردشگر رسید .

با این همه روسیه همچنان از این نظر وابسته به بازار کشورهای همسایه خود است و از این رو این کشور به شدت نیازمند جلب توجه سیل گردشگرانی است که از بازارهای غربی ، اروپا و امریکا به مقصدهای مختلف گردشگری روانه می‎شوند .
این گزارش تاکید کرده است که مشکل روسیه در جذب گردشگران ثروتمند غربی عمدتا به دلیل تصویر منفی و ناخوشایند این کشور در کشورها و بازارهای غربی است . زیرا روسیه اساسا در زمینه‎هایی چون زیرساخت‎های ارتباطی ، امنیت و سلطه دیوانسالاری شدید در صدور ویزا و همچنین از نظر خدمات عمومی گردشگری به طور کلی ، شهرت بد و ناخوشایندی در میان گروه‎ گردشگران در کشورهای غربی دارد .

طبق همین گزارش ، در حال حاضر ، کشورهای همسایه ، اوزبکستان ، قراقستان و اوکراین ، تقریبا بیش از نیمی از گردشگران این کشور را تامین می‎کنند در حالی که این کشورها مجموعا در حدود 2 تا 3 میلیون و حداکثر 6 میلیون نفر را در سال ، به این کشور می‎فرستند .
طبق پیش بینی‎های انجام شده ، برای سال‎های 2012 تا 2017 این کشور شاهد سقوط کوتاه مدتی تقریبا حدود 1 میلیون نفر در سال خواهد بود . با این حال تعداد گردشگران چینی در این کشور به بیش از 1 میلیون نفر تا سال 2017 خواهد رسید که به نظر می رسد تا حدی این کاهش را جبران کند . با این حال گردشگری روسیه برای توسعه و به فعالیت در آوردن تمام امکانات گردشگری خود ، ناگزیر است رضایت و توجه گردشگران ثروتمند غربی را جلب کند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: