نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

از روستای هزاوه زادگاه امیر کبیر دیدن کنید

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1392/03/01

اگر گذارتان به استان مرکزی افتاد ، پیشنهاد می کنیم سری به روستاى هزاوه بزنید که زادگاه امیرکبیر است . این روستا در فاصله 18 کیلومترى شمال غربى شهرستان اراک قرار دارد و جزئی از دهستان فراوان ، بخش فرمهین به شمار می آید .
مطالعات باستان شناسى بر روى تپه تاریخى هزش در این منطقه نشان می دهد که روستای هزاوه قدمتی طولانی دارد و عمر آن با توجه به سفال هاى پیدا شده از تپه ، به قرن پنجم هجرى می رسد .

اگر گذارتان به هزاوه افتاد ، می توانید مقبره شاهزاده احمد را بر روى بلند ترین قسمت روستا در محله بالا ببینید که عمر آن به دوره ایلخانان مى رسد .
بافت مسکونی روستا هم آنقدر پیچیده و جالب است که به تنهایی می تواند جذاب ترین بخش سفر شما را رقم بزند . خانه هاى سنگى و گلى که به صورت پلکانى بر دامنه شیب کوه ها قرار گرفته اند ، چیزی است که شما در هزاوه به وفور می بینید . این خانه ها اکثراً از گل ، سنگ و چوب ساخته شده و داراى سقف هاى مسطح هستند .

بد نیست بدانید که روستاى هزاوه در بیشتر ایام سال معتدل و نسبتا سرد است و ساکنان این منطقه براى مقابله با سرمای هوا ساختمان هایشان را رو به جنوب ساخته اند تا حداکثر استفاده را از خورشید ببرند .
دیوار خانه ها اکثرا ضخیم و از جنس خشت ، چینه و گل است و در تمام این خانه ها اتاق کرسى به چشم می خورد .

بیشتر مردم هزاوه به کشاورزی و باغداری مشغول هستند و بهترین محصول آنها انگور است .
اگر به هزاوه سفر کنید می توانید سری به محله های کیور ، میان ده ، محله پایین ، محله چاله ، سر آسیابها ، تره زار و ده بالا بزنید و مسجد شبستان دار ، درخت سرو کهنسال و حمام قدیمی این روستای وسیع را ببینید .