امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

نگرانی‎ها از ادامه روند کاهش در توریسم سنگاپور

نگرانی‎ها از ادامه روند کاهش در توریسم سنگاپور
288 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/03/01
: تاریخ

در راستای ادامه روند نزولی و شواهد اعلام شده از سوی مقامات گردشگری سنگاپور و در صورتی که اقدام مناسب و به هنگام صورت نگیرد ، گردشگری این کشور در دهه آینده ، بیش از 50 درصد کاهش خواهد یافت .
به گزارش "دی افریکا" این تحولات ناشی از تشدید رقابت‎ها در کشورهای منطقه است که سبب شده تمام بازیگران گردشگری در این منطقه از جنوب آسیا بازارهای واحدی را همگی با هم در یک زمان واحد هدف قرار دهند .

وزیر کشور سنگاپور در همین راستا یادآور شد که گزارش‎های رسمی حاکی از آن است که رشد گردشگران خارجی در سال‎های پیش رو برابر با 3 تا 4 درصد در سال باشد که در نتیجه میزان افزایش پول خرج شده توسط گردشگران در این کشور نیز در دهه آینده ، تنها حدود 4-6 درصد خواهد بود .
این رقم نشانگر کاهش بسیار چشمگیری در مقایسه با دوره مشابه حد فاصل 2002 و 2012 است که طی این دوره ، تعداد گردشگران خارجی در کشور هر سال برابر با 6.6 درصد بوده و میزان رشد درآمد مالی حاصل از گردشگری نیز هر سال 10 درصد افزایش داشته است .

طبق نظر کارشناسان این میزان رشد در سال‎های گذشته همزمان با بهره برداری از برخی طرح‎های کلیدی در کشور همانند مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در سنگاپور بوده است .
در سال 2012 تقریبا 14.4 میلیون گردشگر از سنگاپور دیدن کردند . این میزان برابر با 9 درصد رشد نسبت به سال پیش از آن است . میزان پول خرج شده توسط گردشگران نیز حدود 23 میلیارد دلار بوده که برابر با 3 درصد کاهش نسبت به 23.3 میلیارد دلار در سال پیش از آن است .
طبق همین بررسی‎ها درآمد گردشگری در سنگاپور احتمالا در سال جاری نیز رشد اندکی حدود 3.2 تا 6.5 درصد خواهد داشت .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: