امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

تالاب زیبای هشیلان

تالاب زیبای هشیلان
254 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/31
: تاریخ

این تالاب محلی برای استراحت موقتی پرندگان مهاجر ، نقشی موثر در تغذیه آبهای زیرزمینی و فراهم كردن محیطی مناسب برای رشد گونه های خاص گیاهی و آب و هوا استان دارد . حیات پرندگان كنار آبزی وابسته به اکوسیستم موجود منطقه است و آبزیان دیگر نیز که شامل ماهی ها و لاک پشتها و دیگر موجودات است در معرض نابودی قرار دارند .

در این تالاب حدود یک 110جزیره بزرگ و کوچک با مساحت تقریبی یک صد متر مربع تا یک هکتار وجود دارد و حدود سه درصد مساحت تالاب را تشکیل می دهند . در این جزایر به تناسب شرایط خاص ، گونه های گیاهی و جانوری شکل گرفته است .

پوشش گیاهی سطح تالاب علفی است و بعضا به صورت گیاهان آبزی در داخل آب و غیرآبزی در جزایر مستقر شده است . پوشش گیاهی این تالاب شامل گونه های بید به صورت پراکنده و بسیار اندک و گونه های علفی چون سیم واش ، نیلوفر آبی ، عدسک آبی ، بزواش و ... است .

در داخل و حاشیه تالاب علاوه بر راسته جوندگان از خانواده موش ها ، پستاندارانی چون گرگ ، روباه ، خرگوش ، شغال و گربه وحشی نیز زندگی می کنند . ارتفاعات خورین واقع در شمال و شمال غرب تالاب ، زیستگاه مناسبی جهت بز وحشی است .
"تشی" نیز از جانوران دیگری است که در این ارتفاعات مشاهده می شود ؛ همچنین تعداد زیادی مار و لاک پشت نیز در این تالاب وجود دارند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: