امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

14 اثر فرهنگی در سراسر اروپا در خطر تخریب است

14 اثر فرهنگی در سراسر اروپا در خطر تخریب است
212 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/31
: تاریخ

فدراسیون میراث فرهنگی "نوسترا" در اروپا ، اعلام کرد 14 اثر تاریخی در نقشه تاریخی این قاره ، به دلیل بی توجهی ، در خطر نابودی و محو شدن کامل قرار گرفته‎اند . این فدراسیون برای نجات این آثار فراخوان عمومی داده است .
این فهرست شامل چندین صومعه ، کلیسا و حتی یک شهر کامل تاریخی است . "دنیس دکرگولاری" مدیر اجرایی فدراسیون میراث فرهنگی نوسترا با اعلام این مطلب یادآور شد که هدف از اعلام این هشدار تنها شناسایی آثار در خطر نیست بلکه نوعی فراخوان برای جلب توجه و تلاش برای احیا و بازگرداندن آن‎ها به وضعیت مناسب اولیه شان است .

در این فهرست مکان‎ها و آثار مختلفی ثبت شده‎اند که از شهر تاریخی "حسن کیف" در ترکیه ، که بر اثر بروز سیل در خطر نابودی قرار گرفته ، تا صومعه "سن بندتوپو " از آثار دوران رنسانس ایتالیا که براثر زلرله تخریب شده ، ثبت شده است .
طبق همین گزارش از میان این 14 اثر هفت اثر که بیش از دیگر آثار در خطر تخریب قرار دارند ، در اولویت نخست دریافت کمک‎های حفاظتی ثبت شده‎اند . این هفت اثر از سوی گروه کارشناسان فدراسیون نوسترا با توجه به شدت و وخامت تخریب‎ها و به منظور جلب کمک از سوی متخصصان میراث فرهنگی و متخصان مالی جهت اجرای طرح‎های نجات بخشی انتخاب شده‎اند  .

طبق همین گزارش آمفی تاتر روم باستان در "دورس" آلبانی ، کلیسای "سنت پل وسنت پیتر" در "آراگاتسوتن" ارمنستان ، متعلق به قرن 5 میلادی ، همچنین محوطه تاریخی واقع در منطقه حایل در نیکوزیای قبرس که از نظر ایجاد صلح میان قبرسی‎های ترک و یونانی تبار اهمیت دارد ، در این فهرست جای دارند .
همچنین کلیسای "سنت جرج" در "ماردین" ترکیه ، املاک سلسله سلطنتی در "تاتوی" یونان ، چراغ گاز برلین در آلمان ، محله تاریخی "ال کابانیال – کانیاملار" در والنسیای اسپانیا ، یک محوطه آثار باستانی مربوط به دوران نوسنگی در صربستان و شهر تاریخی "حسن کیف" و اطراف آن در ترکیه ، از دیگر آثار ثبت شده در این فهرست هستند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: