نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

فیفا در انتخاب قطر برای میزبانی 2020 تجدید نظر کند

تعداد بازدید : 226
تاریخ : 1392/02/28

اتحادیه بین‎المللی کار و فدراسیون بین‎المللی تجارت به فیفا هشدار دادند ، قطر با نقض حقوق ابتدایی کارگران مهاجر که در احداث زیرساخت‎های مربوط به فیفا به کار گرفته ، صلاحیت میزبانی فیفا را ندارد .
اتحادیه بین‎المللی کار و فدراسیون بین المللی تجارت خواستار تجدید نظر فیفا در تعیین قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال 2022 شد .

به دلیل سوء استفاده از بردگی از کارگران مهاجر در برنامه ساخت و ساز 150 میلیارد دلاری قطر در ایجاد زیرساخت‎های لازم برای میزبانی جام جهانی 2020 سازمان جهانی کار خواستار تجدید نظر کمیته فیفا در انتخاب قطر به عنوان میزبان این بازی‌ها شده است .
به گزارش سازمان جهانی کار در همین زمینه اعلام کرده است که دولت قطر برای احداث 12 استادیوم و نیز افزایش صدها اتاق هتل ، سیستم مترو و توسعه خطوط ریلی ملی و دیگر زیرساخت‎های مورد نیاز برای برگزاری جام جهانی فوتبال 2020 بیش از 150 میلیارد دلار هزینه کرده است اما نحوه به کارگیری نیروی کار مهاجر در این ساخت و سازها به گونه‎ای است که با حداقل حقوق کارگران تناسب ندارد و یادآور بردگی است .

طبق همین گزارش سازمان جهانی کار با هشدار نسبت به حضور هزاران کارگر مهاجر که حدود 8 تا 10 درصد از کل جمعیت 1.5 میلیون نفری قطر را تشکیل می‎دهند ، در حالی که پیش بینی می‎شود که بیش از یک میلیون کارگر مهاجر دیگر نیز برای شرکت در این برنامه انفجاری ساخت و سازها به قطر سفر کنند . این اتحادیه با درخواست تجدید نظر در تصمیم فیفا ، رسما در صلاحیت قطر به عنوان نخستین میزبان بازی‎های فیفا در منطقه خاورمیانه تردید کرده است .
از دیگر سو کنفدراسیون بین‎المللی تجارت نیز نسبت به استانداردهای بسیار ضعیف ایمنی برای کارگران مهاجر در این ساخت و سازها هشدار داده است . این کنفدراسیون با اشاره به رعایت نکردن مقررات قانون کار در قطر که کارگران مهاجر را به شدت در فشار و محدودیت‎های قانونی قرار داده ، اعلام کرد : این شرایط همگی به این معناست که قطر برای میزبان جام جهانی فوتبال مناسب نیست مگر این که اقدامات قاطعی برای تغییر شرایط و بهبود موقعیت کارگران صورت دهد .

این کنفدراسیون که متشکل از 315 گروه وابسته و متشکل از 156 کشور جهان است ، هم اکنون کمپینی را راه اندازی کرده است تا مقامات اصلی  تصمیم گیرنده در فیفا را وادار کنند در رای خود برای تعیین قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2020 تجدید نظر کنند .
دبیر کل کنفدراسیون تجارت جهانی در همین زمینه گفت : دولت قطر دولتی نیست که به حقوق انسان‎ها و حقوق اتحادیه جهانی کار احترام بگذارد . کارگران مهاجر نه تنها در شرایط کنونی قطر به بردگی گرفته شده‎اند و نه تنها از هر گونه حق آزادی استخدام یا حرکت و فعالیت دیگری از آن ها سلب شده است ، بلکه حتی مجبور شده‎اند در شرایطی نکبت بار و در وضعیتی ناامن ساعت‎ها به کارهای خطرناک ادامه دهند .

طبق همین گزارش در صدر فهرست اعتراضات این اتحادیه مسئله سیستم به اصطلاح "کافالا" است که در کشور قطر و نیز در دیگر کشورهای ثروتمند منطقه خلیج فارس در استخدام کارگران مهاجر اعمال می‎شود .
تحت مقررات این سیستم کارگران مهاجر به شدت وابسته به کارفرمایانی که آن‎ها را استخدام کرده‎اند وابسته اند و به طور موثر و شدید از هر گونه تغییر شغل یا ترک کشور بدون اجازه کارفرمایان خود محروم هستند . کارگرانی که عمدتا افرادی فقیر از کشورهای هند و دیگر کشورهای فقیر منطقه جنوب شرقی آسیا هستند .
طبق همین گزارش ، این شرایط در حالی است که طبق آمارهای جهانی ، قطر نخستین کشور جهان از نظر میزان ثروت نسبت به سرانه جمعیت آن است که با وجود مساحت اندک حاکم آن "حامد بن خلیفه آل ثانی" جاه طلبی‎های بزرگی برای تبدیل این کشور به قدرت برتر عرب و استفاده از ثروت هنگفت آن برای توسعه نفوذش در جهان دارد .

او حتی در حمله به لیبی با هواپیماهای جنگی خود به کارزار ناتو پیوست و طبق اخبار و گزارش‎های موجود از شورشیان در سوریه نیز حمایت می‎کند .
این گزارش یادآور شده است که هدف اصلی قطر از فوتبال و میزبانی فیفا نیز صرفا افزایش منافع و نفوذ جهانی است . به طوری که تیم فوتبال بارسلونا نیز طبق یک قرارداد 195 میلیون دلاری نام بنیاد قطر را بر روی پیراهن بازیکنان خود قرار داده است .

همچنین در اقدامی دیگر باشگاه "مالاگا" برترین باشگاه اسپانیا نیز تحت مالکیت یکی از بستگان امیر قطر است و در سال 2012 نیز مقامات سرمایه گذار قطری مالک انحصاری "پاریس سنت ژرمن" شدند و با این کار یک کلوپ فرانسوی به یکی از ثروتمند ترین باشگاه‌های جهان مبدل شد و از این طریق توانست ستارگان و بازیکنان جهانی همانند "دیوید بکهام" و "زلاتان ابراهیمویچ" و نیز "دیگو سیلوا" بازیکن برزیلی را به استخدام این تیم در آورد .
تامین امنیت مسابقات  فیفا  برای قطر کلید چشم انداز فوتبال قطر است و دولت این کشور سرمایه گذاری سنگینی برای برتری جستن از رقیبان خود در میزبانی جام جهانی 2020 ، کرده است تا بتواند کشورهایی چون امریکا ، استرالیا ، ژاپن و کره جنوبی را عقب بزند .

پیروزی قطر بر این کشورها به حدی شگفت آور بود که سبب برانگیختن اتهاماتی مبنی بر پرداخت رشوه به برخی افراد صاحب نفوذ در فیفا شده بود .
طبق همین گزارش مقامات فوتبال در قطر در واکنش به این کمپین از هم اکنون اعلام کرده‎اند نسبت به بهبود شرایط کارگران مهاجر که در احداث زیرساخت‎های ورزشی این کشور فعالیت می کنند ، اقدام خواهد کرد .