نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

آبشار سمیرم ، عروس زیبای زاگرس

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1392/02/25

چشم اندازهاي طبيعت رنگارنگ آنجا در بهار و اوايل تابستان رويايي اند اما در زمستان هم مي شود به كنار آبشار رفت و در خلوت سكوت ، غرش آبشار را با تمام وجود شنيد .
حيف است اهل گردشگري در طبيعت باشيم و آبشار سميرم را نبينيم . آبشار پرشكوه سميرم ، آبنماي طبيعي چشم نوازي است كه در 5 كيلومتري شرق سميرم واقع در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار گرفته است .

با عبور از سميرم به سمت شرق به آبشار زيباي سميرم مي رسيم . اين آبشار گاهي ، البته بندرت ، ارتفاعي بيش از 70 متر پيدا مي كند . آب آبشار از چشمه ساران ارتفاعات بالا دست آن سرچشمه مي گيرد و از بالاي تخته سنگ صخره اي صاف و عظيم به بيرون مي جهد . پاي آبشار فضاي سبز وسيعي احداث شده كه هماهنگي چشمگيري با كوه و آبشار و گياهان و گل هاي طبيعي كوه دارد .
آب و هواي اينجا در بهار و تابستان مطبوع و روح نواز است و گردشگران زيادي را جذب خود مي كند اما در زمستان هم بويژه اگر هوا خيلي سرد نباشد و برف زيادي زمين را نپوشانده باشد ، مشتاقان طبيعت به تماشاي آبشار مي شتابند .

اواخر بهار و سراسر تابستان شايد جايي براي نشستن روي نيمكت هاي فضاي سبز آبشار پيدا نكنيد و صداي آبشار در سر و صداي مردم ، صلابت زمستاني اش را نداشته باشد ؛ اما در زمستان شماييد و طبيعت شگفت انگيز پيش رويتان و شايد هم چند نفري مثل خودتان آنجا باشند . مي گويند آبشار سميرم ، عروس زيباي سلسله كوه هاي زاگرس است .
زاگرس زيبايي هاي خيره كننده اي دارد . شايد يكي از جالب ترين آنها همين آبشار باشد . اين آبشار كه آبش در دره نادر جريان مي يابد ، در گذشته 75 متر ارتفاع داشته ؛ اما بر اثر فرسايش در سال هاي متمادي به 35 متر كاهش يافته و تنها در سال هاي پرآبي دوباره ارتفاع مي گيرد .

ساليان طولاني كه شايد هزاران سال باشد ، سبب شده تا نرمي آب ، خراش و شكافي بر سينه كوه ايجاد كند و آب از اين شكاف بيرون مي جهد . همسايگي آبشار و كوه با درختان و همنوايي آنها با پرندگان ، درختان و جانوران در محل ، چشم اندازي رويايي پديد آورده كه تنها بايد به آنجا رفت و اين همه زيبايي را به چشم بصيرت و حيرت ديد و اين كلام را بر زبان آورد : خداي تو را شكر كه سرزميني زيبا به ما عطا فرمودي . شكرگزار نعمت هاي بي پايانت هستيم .