امروز چهار شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶23 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

آبشار سمیرم ، عروس زیبای زاگرس

آبشار سمیرم ، عروس زیبای زاگرس
306 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/25
: تاریخ

چشم اندازهاي طبيعت رنگارنگ آنجا در بهار و اوايل تابستان رويايي اند اما در زمستان هم مي شود به كنار آبشار رفت و در خلوت سكوت ، غرش آبشار را با تمام وجود شنيد .
حيف است اهل گردشگري در طبيعت باشيم و آبشار سميرم را نبينيم . آبشار پرشكوه سميرم ، آبنماي طبيعي چشم نوازي است كه در 5 كيلومتري شرق سميرم واقع در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار گرفته است .

با عبور از سميرم به سمت شرق به آبشار زيباي سميرم مي رسيم . اين آبشار گاهي ، البته بندرت ، ارتفاعي بيش از 70 متر پيدا مي كند . آب آبشار از چشمه ساران ارتفاعات بالا دست آن سرچشمه مي گيرد و از بالاي تخته سنگ صخره اي صاف و عظيم به بيرون مي جهد . پاي آبشار فضاي سبز وسيعي احداث شده كه هماهنگي چشمگيري با كوه و آبشار و گياهان و گل هاي طبيعي كوه دارد .
آب و هواي اينجا در بهار و تابستان مطبوع و روح نواز است و گردشگران زيادي را جذب خود مي كند اما در زمستان هم بويژه اگر هوا خيلي سرد نباشد و برف زيادي زمين را نپوشانده باشد ، مشتاقان طبيعت به تماشاي آبشار مي شتابند .

اواخر بهار و سراسر تابستان شايد جايي براي نشستن روي نيمكت هاي فضاي سبز آبشار پيدا نكنيد و صداي آبشار در سر و صداي مردم ، صلابت زمستاني اش را نداشته باشد ؛ اما در زمستان شماييد و طبيعت شگفت انگيز پيش رويتان و شايد هم چند نفري مثل خودتان آنجا باشند . مي گويند آبشار سميرم ، عروس زيباي سلسله كوه هاي زاگرس است .
زاگرس زيبايي هاي خيره كننده اي دارد . شايد يكي از جالب ترين آنها همين آبشار باشد . اين آبشار كه آبش در دره نادر جريان مي يابد ، در گذشته 75 متر ارتفاع داشته ؛ اما بر اثر فرسايش در سال هاي متمادي به 35 متر كاهش يافته و تنها در سال هاي پرآبي دوباره ارتفاع مي گيرد .

ساليان طولاني كه شايد هزاران سال باشد ، سبب شده تا نرمي آب ، خراش و شكافي بر سينه كوه ايجاد كند و آب از اين شكاف بيرون مي جهد . همسايگي آبشار و كوه با درختان و همنوايي آنها با پرندگان ، درختان و جانوران در محل ، چشم اندازي رويايي پديد آورده كه تنها بايد به آنجا رفت و اين همه زيبايي را به چشم بصيرت و حيرت ديد و اين كلام را بر زبان آورد : خداي تو را شكر كه سرزميني زيبا به ما عطا فرمودي . شكرگزار نعمت هاي بي پايانت هستيم .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: