امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

افغانستان ، ترکمنستان و سومالی کمترین توریست را در جهان دارند

افغانستان ، ترکمنستان و سومالی کمترین توریست را در جهان دارند
291 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/25
: تاریخ

در کنار پربازدید کننده ترین مقصدهای جهان ، افغانستان ، کومور و ترکمنستان به دلیل خطر تروریسم ، ابتلا به بیماری‎ها یا دوری مسافت و نیز بدی یا نبود زیرساخت‎های ارتباطی ، کمترین تعداد گردشگر را بخود جذب می‌کنند .
فرانسه و ایالات متحده امریکا دو مقصد پربیننده جهان هستند که بیشترین تعداد گردشگر را بخود جذب می‎کنند . اما در سوی دیگر این جدول کم بیننده‎ترین کشورها یا مقصدهای گردشگری جهان نیز هستند که به دلایل مختلفی از جمله خطر تروریسم ، ابتلا به بیماری‎ها یا دوری مسافت و نیز بدی یا نبود زیرساخت‎های ارتباطی و مسافرتی کمترین تعداد گردشگر را بخود جذب می‌کنند .

یکی از موسسه ‏های بررسی‎ گردشگری ، طبق آمارهای منتشر شده ، ده مقصد از کم بیننده‎ترین مقصدهای گردشگری جهان را مشخص کرده و در جدولی ده گانه به نسبت تعداد بازدید کنندگان ثبت شده ، طبق آخرین آمارهای رسمی موجود ، ثبت کرده است .
در گزارش تاکید شده است هر چند این مقصدها بسیار پرخطر و کم بیننده هستند با این حال ، جاذبه‎های متنوعی نیز برای جذب گردشگر انی دارند که حاضر به قبول ریسک سفر یا زحمات پیش رو باشند . از این رو ضمن معرفی هر مقصد ، جاذبه‎های گردشگری و طبیعی آن را نیز به اختصار شرح داده است .

طبق همین بررسی‎ها ، افغانستان در صدر جدول کم بیننده ترین مقصدهای گردشگری جهان است که تنها 17500 گردشگر در سال 2012 از آن دیدن کردند . با این حال این کشور دارای کوهستان‎های زیبا و طبیعت وحشی و بکر است .
دومین مقصد ثبت شده در این فهرست کشور "کومور" است که در سال 2010 تنها 15000 گردشگر بخود جذب کرد . علت ضعف گردشگری در این مقصد نیز تهدید بیماری است . زیرا هر گردشگر خارجی در این کشور به دلیل وجود انواع حشرات ، با خطرا بتلا به بیماری مالاریا روبروست و نبود زیرساخت های ارتباطی همانند خطوط هوایی و دیگر لوازم حمل و نقل عمومی هم  بر شدت خطر می‎افزاید .

با این حال این کشور دارای سواحل بسیار زیبا و مردمی بسیار مهربان و انواع سبک‎های جالب در تهیه خوراک‎های دریایی است .
کشور سوم "سائوتوم و پرنسیپ" است که طبق آمار 2010 تنها 8000 گردشگر داشت . این کشور ، سرزمینی بشدت پرت و دورافتاده است بدون هر گونه ارتباط سفر هوایی که تنها وسیله سفر به آن کشتی است . این کشور دارای کوهستان‎های بسیار زیبا و سواحل آرام است .
غذاهای خیابانی که توسط مردم بومی تهیه و عرضه می‎شود ، ارزش امتحان دارد اما گذشته از همه چیز گردشگر باید قید ابزارهایی چون کارت اعتباری و فناوری‎های نوین دیگر را بزند .

کشور ترکمنستان در ردیف چهارم این جدول است که در سال 2007 تنها 7000 گردشگر داشت . این کشور نیز به عنوان "کشور دیوانه" شهرت دارد و به دلیل صحرای سوزان "قراقورم" در این کشور ، به عنوان سرزمین "دری به جهنم" به گردشگران معرفی می‎شود . با این حال برای بسیاری از گردشگران ماجرا جو ، دیدار از پدیده های شگفت طبیعی در این کشور ارزش سفر طولانی با اتومبیل و اقامت شبانه در چادرهای صحرایی را دارد .
در ردیف پنجم کشور "گینه اکواتوری" است که در سال 2012 تنها 6000 گردشگر داشت . در این کشور دریافت ویزا برای گردشگران تقریبا ناممکن است و عکاسی از هر چیز در این کشور مستلزم اجازه رسمی از مقامات از جمله کاخ ریاست جمهوری است . این کشور تنها کشور افریقایی است که مردم آن به اسپانیایی سخن می‎گویند .

"جزایر مارشال" که در سال 2011 تنها 5000 گردشگر داشت ، در دریف ششم از جدول کم بیینده‎ترین مقصدهای گردشگری جهان ثبت شده است . هر چند که آب‎های بلورین و سواحل پاکیزه آن ، خرسندی هر گردشگر با همت و مشتاق را فراهم می‎کند . همچنین غواصی برای گردشگران در این آب‎ها تجربه‎ای بی نظیر است اما هزینه اقامت و گردش در این جزایر بشدت بالا و سنگین است .
در ردیف هفتم ، سواحل و کمربندهای مرجانی "کربات" است . این مقصد نیز بهشتی برای دوستداران ورزشهای آبی ، ماهی گیری ، غواصی و گردش در ساحل است . اما این جا نیز همانند جزیره مارشال سرزمینی بسیار پرت و دورافتاده است که نبود هر گونه ارتباط هوایی سفر به این کشور را بشدت سخت و دشوار کرده است .

جزیر" توالو" با جذب 1200 گردشگر طبق آمار 2011 در ردیف هشتم این جدول قرار دارد . متخصصان محیط زیست می‎گویند که توالو ممکن است نخستین قربانی بالا آمدن آب دریا براثر گرم شدن زمین باشد که به طور کامل غرق می‎شود . از این رو دولت طبق طرح قبلی می‎کوشد با خرید زمین در مناطق دیگر امکان مهاجرت را برای بومیان این سرزمین فراهم کند . "توالو" از جزیره‎های واقع در اقیانوس آرام با سواحل زیبا و درختان نخل شاداب و سرزنده است .
کشور سومالی که در سال 2012 تنها 500 گردشگر را در فهرست سالانه خود ثبت کرد ، به دلیل بروز جنگ و حضور دولت‎های بی ثبات و همچنین به دلیل وجود خشونت از سوی گروه‎های افراطی ، گردشگران را دچار احساس ناامنی می‎کند . با این حال اوضاع تا حدی در این کشور رو به بهبود است و کار و کسب نیز رو به رونق گذاشته است .

آخرین مقصد و در واقع کم بینده ترین مقصد گردشگری جهان تنها با جذب 200 گردشگر طبق آمار سال 2011 در واقع جزیره‎ای بسیار کوچک به مساحت 21 کیلومتر است .
اگر گردشگر به اندازه کافی علاقمند باشد می‎تواند از سواحل شگفت آور در این منطقه دیدن کند . ماهی‎گیری و غواصی در اطراف توده‎های مرجانی زیبا در این جزیره برای گردشگران بی نهایت جذابیت دارد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: