امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

آب ‌گرم ایستی سو

آب ‌گرم ایستی سو
310 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/24
: تاریخ

بهار و تابستان فصل سفر به آذربایجان است . از سرمای سخت خبری نیست و هوا ملایم و مطبوع است . این سرزمین چشمه‌هایی دارد که معجزه می‌کنند . کانون طبیعی آب ‌درمانی است . آب‌تنی در میان چشمه‌ها ، سلامت روح و روان را ورق خواهد زد .
درمان سرد مزاجی ، بیماری‌های تنفسی ، بیماری‌های پوستی ، درد مفاصل و ... در یکی از این دست مناطق ، ایستی سو در چارویماق است .

از تهران باید به سمت تبریز حرکت کرد . مسیری آسفالته ، اتوبان با دسترسی راحت . باید تا میانه ادامه مسیر دهید . از تهران تا زنجان 291 کیلومتر است . بعد از زنجان حدود 160 کیلومتر به سمت تبریز ادامه مسیر دهید تا به پاسگاه پلیس راه و خروجی میانه برسید .
اینجا محلی است که باید از اتوبان خارج شوید . 33 کیلومتر راه فرعی پیش رو دارید تا به یک دو راهی برسید . تابلویی سفید رنگ ورودتان به چارویماق را خوشامد می‌گوید . به سمت چپ گردش کنید . حدود چهار کیلومتر بعد به قره آقاج چارویماق می‌رسید . اینجا امکانات لازم جهت اقامت گردشگران را ندارد . اما می‌توانید سوخت‌گیری و مایحتاجتان را تهیه کنید . باید راه را ادامه دهید .

در این مسیر پنج کیلومتر دیگر که رانندگی کنید ، راه دو تا می‌شود . راه سمت چپ از روی رودخانه دوقموش گذر می‌کند . در میانه این مسیر راهی خاکی شما را به آب ‌گرم منیشجه می‌برد . این آب از دو نقطه نزدیک هم از زیر زمین می‌جوشد که یکی سرد است و دیگری گرم و توسط جویی باریک هر دو به استخری هدایت می‌شود و مورد استفاده اهالی منطقه است .
اما جاده سمت راست را پیش بگیرید . این مسیر حدود 20 کیلومتر است . جاده کوهستانی است و پرپیچ و خم . سراشیبی تندی دارد . در این گردنه به منظره‌ای زیبا برمی‌خورید . کوه‌های اطراف کاملا زرد رنگ و گوگردی است که لابه‌لایش رنگ سبز گیاهان و بوته‌ها ترکیبی فوق‌العاده ساخته است . می‌گویند این منطقه دارای کائولین است که ماده اولیه ساخت ظروف چینی است .

در فصل بارندگی در برخی جاها که آب جمع می‌شود رنگی بسیار زیبا حاصل می‌شود . سرازیری را ادامه دهید تا گردنه تمام شود . اکنون به محوطه روستای آب ‌گرم وارد شده‌اید . مردم محلی این آب ‌گرم را به نام آب ‌گرم ایستی سو می‌شناسند . چشمه معروف دیگری هم با 26 کیلومتر فاصله به نام پیرسقا وجود دارد .
در اطراف آب ‌گرم تعدادی آلاچیق بنا شده است . محل مناسبی است برای برپایی کمپ . تجربه چادر خوابی اگر نداشته باشید شاید خواب راحتی نداشته باشید اما وقتی تن به آب استخر دهید خستگی از وجودتان به ‌در می‌شود . با آرامش حاصل از آب‌تنی و آسمان آبی بی‌غبار چارویماق و دشت باز و خوش ‌رنگی که روبه‌رویتان است ، خاطره زیبایی در جانتان نقش خواهد زد .
ضمنا از رهاسازی زباله در طبیعت خودداری کنید . لباس گرم همراه داشته باشید . احترام به جوامع محلی را فراموش نکنید .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: