نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

آب ‌گرم ایستی سو

تعداد بازدید : 219
تاریخ : 1392/02/24

بهار و تابستان فصل سفر به آذربایجان است . از سرمای سخت خبری نیست و هوا ملایم و مطبوع است . این سرزمین چشمه‌هایی دارد که معجزه می‌کنند . کانون طبیعی آب ‌درمانی است . آب‌تنی در میان چشمه‌ها ، سلامت روح و روان را ورق خواهد زد .
درمان سرد مزاجی ، بیماری‌های تنفسی ، بیماری‌های پوستی ، درد مفاصل و ... در یکی از این دست مناطق ، ایستی سو در چارویماق است .

از تهران باید به سمت تبریز حرکت کرد . مسیری آسفالته ، اتوبان با دسترسی راحت . باید تا میانه ادامه مسیر دهید . از تهران تا زنجان 291 کیلومتر است . بعد از زنجان حدود 160 کیلومتر به سمت تبریز ادامه مسیر دهید تا به پاسگاه پلیس راه و خروجی میانه برسید .
اینجا محلی است که باید از اتوبان خارج شوید . 33 کیلومتر راه فرعی پیش رو دارید تا به یک دو راهی برسید . تابلویی سفید رنگ ورودتان به چارویماق را خوشامد می‌گوید . به سمت چپ گردش کنید . حدود چهار کیلومتر بعد به قره آقاج چارویماق می‌رسید . اینجا امکانات لازم جهت اقامت گردشگران را ندارد . اما می‌توانید سوخت‌گیری و مایحتاجتان را تهیه کنید . باید راه را ادامه دهید .

در این مسیر پنج کیلومتر دیگر که رانندگی کنید ، راه دو تا می‌شود . راه سمت چپ از روی رودخانه دوقموش گذر می‌کند . در میانه این مسیر راهی خاکی شما را به آب ‌گرم منیشجه می‌برد . این آب از دو نقطه نزدیک هم از زیر زمین می‌جوشد که یکی سرد است و دیگری گرم و توسط جویی باریک هر دو به استخری هدایت می‌شود و مورد استفاده اهالی منطقه است .
اما جاده سمت راست را پیش بگیرید . این مسیر حدود 20 کیلومتر است . جاده کوهستانی است و پرپیچ و خم . سراشیبی تندی دارد . در این گردنه به منظره‌ای زیبا برمی‌خورید . کوه‌های اطراف کاملا زرد رنگ و گوگردی است که لابه‌لایش رنگ سبز گیاهان و بوته‌ها ترکیبی فوق‌العاده ساخته است . می‌گویند این منطقه دارای کائولین است که ماده اولیه ساخت ظروف چینی است .

در فصل بارندگی در برخی جاها که آب جمع می‌شود رنگی بسیار زیبا حاصل می‌شود . سرازیری را ادامه دهید تا گردنه تمام شود . اکنون به محوطه روستای آب ‌گرم وارد شده‌اید . مردم محلی این آب ‌گرم را به نام آب ‌گرم ایستی سو می‌شناسند . چشمه معروف دیگری هم با 26 کیلومتر فاصله به نام پیرسقا وجود دارد .
در اطراف آب ‌گرم تعدادی آلاچیق بنا شده است . محل مناسبی است برای برپایی کمپ . تجربه چادر خوابی اگر نداشته باشید شاید خواب راحتی نداشته باشید اما وقتی تن به آب استخر دهید خستگی از وجودتان به ‌در می‌شود . با آرامش حاصل از آب‌تنی و آسمان آبی بی‌غبار چارویماق و دشت باز و خوش ‌رنگی که روبه‌رویتان است ، خاطره زیبایی در جانتان نقش خواهد زد .
ضمنا از رهاسازی زباله در طبیعت خودداری کنید . لباس گرم همراه داشته باشید . احترام به جوامع محلی را فراموش نکنید .