امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

فراخوان تشکل‎های مردمی برای حفظ آثار تاریخی پکن در برابر سرقت

فراخوان تشکل‎های مردمی برای حفظ آثار تاریخی پکن در برابر سرقت
273 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/24
: تاریخ

در پی افزایش موارد دزدی و تخریب محوطه‎های تاریخی ، مقامات میراث فرهنگی پکن خواستار ورود داوطلبان و دخالت تشکل‏های مردمی برای حفاظت از سایت‎های تاریخی چین شدند .
به گزارش چاینا دیلی متخصصان میراث فرهنگی در چین از مدیران مسئول در سایت‎های تاریخی این کشور خواستند برای مراقبت از بقایای تاریخی بی‎نظیر این کشور دست به سربازگیری از میان نیروهای داوطلب بزنند .

این درخواست اندکی پس از آن صورت گرفت که مقبره سلسه "مینگ" در پکن ، توسط افرادی که احتمالا به قصد دزدی به این معبد آمده بودند ، به شدت تخریب شد . این اثر از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است .
"هی شوژونگ" متخصص میراث فرهنگی می‎گوید : هر چند که بیشتر سایت‎های تاریخی در چین هم اکنون مجهز به دوربین‏های دیجیتال و نیز موانع حمایتی هستند اما ناآگاهی عموم مردم و حتی برخی مسئولان از اهمیت این بقایای تاریخی سبب شده است که بسیاری از این آثار از نظر شرایط حفاظت و نگهداری دچار تهدید شوند .

مدیر بنیاد حمایت از میراث فرهنگی پکن می‎گوید : هر چند حفاظت از آثار تاریخی با استفاده از نرده‎ها و دوربین‎ها آسانتر است و با استفاده از این ابزارها حفاظت از آثار تاریخی چین بهتر شده ، اما این به این معنا نیست که حفاظت از آثار می‎تواند تنها با اتکا به مهارت‎های فنی انجام شود ، آن هم در شرایطی که برخی از مردم علاقه زیادی دارند که با دزدی و فروش آثار باستانی ثروتمند شوند .
"ژنگ یی چی" یک فعال داوطلب برای حفاظت از بقایای تاریخی و فرهنگی می‎گوید : در حال حاضر فعالان تشکل‎های غیر دولتی برای ایجاد آگاهی عمومی تلاش‎های خوبی دارند و بیش از 5000 فعال داوطلب در کشور در این زمینه تلاش می‎کنند اما این تعداد بسیار کم و ناکافی است . بنابراین فراخوان برای دعوت از تمام داوطلبان در حمایت از این آثار بسیار موثر است .

به گفته وی بسیاری از سکنه بومی به دلیل ناآگاهی اهمیت میراث فرهنگی را درک نمی‎کنند و هرگز فکر نمی‎کنند که تخریب آثار و یا دزدی آثار مجازات قانونی دارد .
تنها چیزی که این گروه از مردم می‎دانند این است که می‎خواهند پول بیشتری کسب کنند . حال اگر مردم محلی متوجه ارزش این آثار شوند خود به طور داوطلبانه از آثار تاریخی خود حفاظت می‎کنند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: