امروز چهار شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶23 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

هشدار به اجرای برنامه‎های گردشگری چین در خاک ویتنام

هشدار به اجرای برنامه‎های گردشگری چین در خاک ویتنام
304 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/23
: تاریخ

در پی اجرای برنامه‌های ویژه توریستی دولت چین در مجمع الجزایر "هونگ سا" واقع در ویتنام که به جزایر "پاراسل" نیز شهرت دارد ، ویتنام به شدت به اقدامات چین اعتراض کرده و خواستار توقف این فعالیت‌ها شد .
به گزارش وال استریت ژورنال دولت چین در اقدامی بی‎سابقه دست به اجرای برخی فعالیت‎های گردشگری در این منطقه زده است که شامل بازگشایی کتابفروشی شینهوا در جزیره "پولام" است .

این فعالیت‎ها همراه با انجام مسابقه ماهی گیری در این منطقه و حضور ده‎ها گردشگری چینی است که با اعتراض شدید وزارت خارجه ویتنام مواجه شده است .
طبق همین گزارش به نقل از شینهوا ورود نخستین گروه 200 نفره از گردشگران چینی به این مجمع الجزایر و انجام این فعالیت‎ها تنها بخشی از برنامه چین برای توسعه گردشگری در جزایر پاراسال است و چین در نظر دارد گروه‎های توریستی بیشتری را در آینده بسته به نتایج سفر نخستین گروه گردشگران به این منطقه اعزام کند .

مقامات هانوی با اعتراض شدید خواستار توقف فعالیت‎های چین در نقض حاکمیت مسلم ویتنام بر این جزیره ها شده‎اند . از دیگر سو حرکت‎های اعتراضی متعددی نیز با مدیریت شهرداری شهر "دانانگ" واقع در 170 مایلی این جزیره‎ها بر علیه اهداف و برنامه‎های چین رخ داده است .
مقامات ویتنام در بیانیه ای رسمی به حق حاکمیت قطعی ویتنام بر این جزیره‎ها تاکید کرده و این اقدام چین را نقض آشکار و جدی حاکمیت ویتنام و نیز نقض اصول اولیه قراردادهای متقابل میان دو کشور بر سر مسائل دریای بین دو کشور دانسته است .

در این بیانیه اقدام چین همچنین خلاف مقررات جاری میان کشورهای آس آن و چین بر سر دریای چین جنوبی قلمداد شده و هشدار داده است که این اقدامات سبب تشدید تنش‎ها و پیچیدگی شرایط در دریای شرقی می‎شود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: