امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

کاهش ارزش پول سبب رشد بی سابقه گردشگری ژاپن شد

کاهش ارزش پول سبب رشد بی سابقه گردشگری ژاپن شد
302 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/22
: تاریخ

همزمان با کاهش ارزش ین ژاپن در بازارهای مالی جهان و افزایش قدرت خرید گردشگران خارجی تعداد توریست های خارجی این کشور تنها در یک ماه گذشته بیش از 33 درصد افزایش یافت که رکورد تازه ای در جذب گردشگر خارجی این کشور است .
به گزارش سازمان ملی گردشگری ژاپن تنها در ماه فوریه 2013 تعداد گردشگران خارجی که به این کشور سفر کردند به بیش از 729 هزار نفر رسید که نه تنها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان از رشدی چشمگیر دارد ، بلکه از 1964 تاکنون بی سابقه است .

"ماشیرو یابوتا" متخصص اقتصاد و استاد دانشگاه چویو در توکیو می‎گوید : کاهش ارزش ین ژاپن سبب شده است که گردشگران از فرصت ایجاد شده و نیز از تلاش‎های دولت این کشور برای استفاده از این فرصت برای ارتقای اقتصاد ملی استفاده کرده و به این کشور سفر کنند .
ارزش پول ژاپن به ویژه پس از انتخاب نخست وزیر این کشور "شینزو آبه" از اواسط نوامبر 2012 به میزان 20 درصد کاهش یافت .

وی افزود : دولت در همین راستا دست به ارائه خدمات و اقدامات و محرک‎های ویژه‎ای زده است که سبب رشد چشمگیری در اقتصاد گردشگری و ایجاد تعادل اقتصادی در این کشور به یمن دلارهایی شده است که به جای سرازیر شدن به امریکا روانه ژاپن شده است .
گردشگران بازدید کننده از ژاپن را ، بیش از همه مسافران هنگ کنگ تشکیل می‎دهند که با رشد 97 درصدی بالاترین و بهترین رشد را در میان بازار گردشگری ژاپن داشته است و سپس تایوان که با رشد 74 درصدی در ردیف دوم این جدول قرار دارد .

این در حالی است که تعداد گردشگران چینی در ژاپن به دلیل بروز اختلافات بر سر مالکیت جزیره‎های مرزی از فوریه گذشته به میزان 2 درصد کاهش داشته است که عامل برخی نگرانی‎ها پس از زیان گردشگری ژاپن به دلیل سونامی 2011 بوده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: