امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

طرح چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری در ابوظبی

طرح چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری در ابوظبی
323 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/22
: تاریخ

ابوظبی در راستای تلاش‎های گسترده برای اثبات موقعیت خود در نقشه گردشگری جهان با طرح چشم انداز توسعه توریسم تا 2030 ، سرمایه گذاری‎های عظیم خود را در توسعه زیرساخت‎های فرودگاهی و اتصال به به خطوط هوایی بین‎المللی و نیز افزایش ظرفیت هتل‌ها گسترش داده است .
به گزارش تایمز عمان ، مقامات گردشگری ابوظبی در همکاری با کارشناسان جهانی در صنعت توریسم و در الگو برداری از دبی ، چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری پایدار را طراحی  کرده‎اند که طبق آن تا سال 2030 ابوظبی به عنوان مقصدی جذاب از نظر گردشگری و زیست محیطی مبدل شود .
طبق همین گزارش "سلطان موتاوا الزهری" مدیر گردشگری اکوسیستم و دفتر فرهنگ و گردشگری ابوظبی با اعلام این مطلب افزود که پایتخت امارات متحده عربی جذب بیش از 2.5 میلیون گردشگر را برای سال 2013 هدف قرار داده است . طبق همین گزارش ، ابوظبی در سال 2012 بیش از 2.3 ملیون گردشگر و در سال پیش از آن 2.1 میلیون گردشگری جذب کرده بود .
وی یادآور شد که بازارهای کلیدی برای ابوظبی ، کشورهای امریکا ، استرالیا ، ایتالیا ، فرانسه ، عربستان سعودی ، هند ، چین و روسیه است و هم اکنون نیز در بیشتر بازارهای بین‎المللی جهان دارای دفتر نمایندگی و نمایشگاه‎های بین راهی مختلف است .

توسعه تسهیلات و زیرساخت‎های موجود همانند توسعه پایانه‎ها در فرودگاه بین‎المللی ابوظبی از جمله این برنامه‎هاست که قرار است تا سال 2017 بیش از دو برابر گنجایش کنونی مسافر جابجا کند . در عین حال دولت تاکنون حمایت‌های همه جانبه‎ای را از اقدامات صورت گرفته برای توسعه صنعت گردشگری در ابوظبی داشته است .
ابوظبی همچنین بر توسعه برج‎های مسکونی و تجاری تازه نیز تمرکز کرده است که با هدف پاسخگویی به نیازهای فزاینده تجاری و مسکونی احداث شده‎اند . توسعه هتل‎ها و اقامتگاه‎ها نیز بخشی دیگر از این طرح توسعه 20 ساله است .
فعالان کسب و کار و تجارت ابوظبی هم اکنون با هدف توسعه امکانات دسترسی آسان و ارتباط متقابل با مقاصد گردشگری بین‎المللی ، در بخش توسعه فرودگاه "اتحاد" و نیز توسعه بخش‎های مختلف و جذاب بازار گردشگری سرمایه گذاری کرده‎اند .
مقامات گردشگری ابوظبی روند توسعه این صنعت را که از 9 سال پیش آغاز شده ، رضایت بخش توصیف می‎کنند و معتقدند بسیاری از اهداف تعیین شده در آغاز این تلاش‎ها هم اکنون محقق شده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: