نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

به آخر ایران خوش آمدید

تعداد بازدید : 206
تاریخ : 1392/02/21

در منتهی الیه جنوب شرقی ایران ، در آخرین نقطه مرزی آنجا كه شهرستان چابهار به خط تماس با مرز پاكستان می رسد ، بندری كوچك و قدیمی قرار گرفته كه چند صباحی است برای سرمایه گذاران كشورمان نامی آشنا شده است . آنجا گواتر است ؛ بندری آن سوی ناكجای جغرافیای تاریخ .
گواتر تكه كوچكی از سرزمین بلوچستان است . بلوچستان زادگاه تنها دونلی نواز جهان ، بلوچستان زادگاه دادشاه و گواتر بر گوشه ای از گستره این خاك همچنان ایستاده است و خوابش نمی برد .

قدیمی ترین سند ایرانی ، كتیبه های میخی داریوش ، نام این سرزمین را «ماكا» ضبط كرده است . بعد از اسلام این سرزمین «مكران» نام گرفت كه در حال حاضر منطقه جنوبی بلوچستان نیز به نام «مكران» معروف است .
مردان و زنان گواتر ، بلوچ بوده و ارتباط خویشی با همنوعان خود در گوادر پاكستان دارند . كدخدای گواتر سندی دست نویس ، به سال ۱۳۰۹ هـ . ق در دست دارد كه «لشگرخان سردار زهی» حاكم گواتر در زمان ناصرالدین شاه ، ۲۵ هزار هكتار از زمین های گواتر تا دشت بریس را به اجدادش فروخته است .

كچو ، بریس ، كوشات و پسابندر را هم باید پشت سر بگذاری تا به گواتر و خلیج آن برسی . گواتر روستایی است كه فقط خیابان هایش جدول بندی شده اند اما آسفالت ندارد . همه با هم قوم و خویشند و بلوچ . همه صیادند . آنها ماهی «حلوا» و «شوریده» صید می كنند .
برای ماهی حلوا ظهر می روند به دریا و تور می اندازند و بامداد تور را جمع می كنند . برای صید شوریده نیز عصر راهی دریا می شوند و بامداد تور را جمع می كنند . گواتر و جنگل های «حرا» یش آخر ایرانند .

لذیذترین ماهی های جنوب ؛ كشورمان را اینجا ، صیادان «گواتر» ، آخرین نقطه ایران در جنوب شرقی كشور صید می كنند . برای رسیدن به گواتر باید كوه های مینیاتوری را پشت سر بگذاری و بعد به ناگاه دریای آبی به استقبالت می آید . جاده ای كه از چابهار به گواتر ختم می شود جاده ای باریك است .
گواتر كه در جنوب شرقی ایران ، آخرین آبادی است ، هم اكنون به یكی از قطب های امیدبخش در افزایش صادرات غیرنفتی تبدیل شده است .