امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

کشف دروازه جهنمي در ترکيه

کشف دروازه جهنمي در ترکيه
301 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/19
: تاریخ

باستان شناسان ايتاليايي در ترکيه مدعي شده اند در ويرانه هاي تاريخي جنوب غربي اين کشور موفق به کشف « دروازه جهنمي» شده اند . به نقل از ان بي سي نيوز ، اين دروازه که به «دروازه پلوتو» نيز شهرت دارد در شهر باستاني «هيراپوليس» که متعلق به فريقي ها بود کشف شد .
دروازه اي که با دود بخور آميخته شده و در فرهنگ روم و يونان باستان مدخل ورودي به جهان پس از مرگ بوده است . «استرابو» جغرافيدان يونان باستان در يکي از نوشته هاي خود در مورد اين دروازه آورده است : فضاي اين محدوده پر از گياه بخور بود به گونه اي که به سختي کف زمين ديده مي شد .

از سوي ديگر ورود هر موجود زنده به اين مدخل نتيجه اي جز مرگ آن نداشت . به گفته سرپرست تيم اکتشاف : اين دروازه پس از بازسازي مسير منتهي به چشمه هاي آب گرم اين منطقه کشف شد . در حقيقت چشمه هاي شهر هيراپوليس که امروزه «پاموکله» نام دارد و از سنگ هاي تراورتن سفيد برخوردار است از اين دروازه سرچشمه مي گيرد .
وي افزود : اين منطقه تا قرن 4 ميلادي مورد استفاده قرار مي گرفته و تا 2 قرن پس از آن نيز يک محل زيارتي به شمار مي رفته است . به گزارش ميراث آريا ، اين منطقه در قرن ششم ميلادي توسط مسيحيان و پس از آن بر اثر زلزله تخريب شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: