امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

دریاچه بلد اسلوونی رومانتیک ترین مناطق دنیا

دریاچه بلد اسلوونی رومانتیک ترین مناطق دنیا
300 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/16
: تاریخ

در شمال غربی کشور اسلوونی و اطراف کوه های آلپ ، منطقه ای به نام کارنیولای شمالی قرار گرفته که دریاچه بلد (Bled) سمبل آن می باشد . این ناحیه که با تپه های شیبدار احاطه شد ، منطقه ای کوهستانی و بسیار خوش منظره می باشد .
در فصل تابستان می توان در اینجا شنا کرد و از آفتاب زیبا لذت برد و در فصل زمستان بعد از اسکی در آن استراحت کرد . فعالیت های ورزشی متعددی نیز در تمام طول سال در این ناحیه موجود می باشد . علاوه بر این ، اگر آرزوی خاصی دارید می توانید به جزیره رفته و زنگ آرزوهای کلیسا را به صدا در بیاورید .

کوه تریگلاو (Triglav) با سه قله به هم پیوسته اش که درست در بالای دریاچه Bled واقع شده ، بلندترین کوه در کشور اسلونی می باشد . اهالی این کشور به این کوه افتخار می کنند و در بین آنها عرف است که یک "اسلاو اصیل" در طول عمرش حداقل یک بار باید به قله آن صعود کند .
این ناحیه خانه ورزش های زمستانی می باشد و سراشیبی های فراوانی برای اسکی دارد که همه ساله توریست های مشتاق اسکی را به خود جذب می کند . مرکز اسکی Kranjska Gora بهترین آنهاست که هر سال مسابقه جام جهانی اسکی Vitranc را میزبانی می کند .

مناطق  Kanin،Bovec  و Vogel نیز خاطراتی فراموش نشدنی برایتان به ارمغان می آورند . همچنین در منطقه Planica می توانید از پرش های بلند اسکی لذت برید . پیست اسکی Letalnica bratov Gorišek دارای رکورد جهانی 239 محل پرش طولانی می باشد . در حقیقت از سال 1984 تا به حال بطور مداوم رکورد بلندترین و طولانی ترین پرش های اسکی در همین ناحیه شکسته می شود .
این مسابقه جهانی تبدیل به جاذبه ای شده که توریست های بسیاری را به این ناحیه می کشاند تا شاهد انسانهایی باشند که در هوا پرواز می کنند ! تمام این وقایع در کنار غذاها و موسیقی عالی ، موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کند که در کنار دوستان خود اوقات خوشی را بگذرانید .

همچنین دریاچه بوهینج (Bohinj) که در ورودی پارک ملی Triglav واقع شده ، بر زیبایی منطقه کارنیولای شمالی افزوده است . این پارک یکی از بزرگ ترین نواحی حفاظت شده در سراسر اروپاست . طبیعت بکر و سکوت مطلق حاکم بر این کوهستان ، توریست ها و کوهنوردان را مسحور می کند .
چشم انداز زیبای کوه های جولیان واقع در رشته کوه آلپ ، آبشارها ، دریاچه های Triglav و تعداد دیگری از مناظر طبیعی به این پارک زینت بخشیده اند . اما مطمئنا نمی توانید بازدید از تنگه هایPokljuka  و Vintgar را فراموش کنید . همچنین طبیعت پنهان شده در دل دره های تنگ و شیبدار ، پیاده روی فراموش نشدنی ای برای شما در نظر گرفته است چرا که می توانید در بین تخته سنگ ها و رودخانه ای که حاوی گودال های پر از آب ، بندهای شیبدار و آبشارهای زیبا می باشد ، قدم بزنید .

منظره مسحور کننده کارنیولای شمالی توسط رشته کوه های جولیان و کانیک واقع در آلپ و کوه های کاراوانکی تزیین شده است . در منطقه ولیکا ، مالا و دشت Gojška واقع در کوه های کانیک ، سنت چوپانی هنوز رواج دارد . یاد و خاطره چوپانان با حفظ خانه های بیضی شکل و تولید نوعی پنیر خشک شده و تزیینی به نام Trniči که مورد علاقه چوپانان بوده ، زنده نگاه داشته می شود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: