امروز چهار شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶20 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

پردیس پارس ، باغ ایرانی را به جهانیان معرفی می کند

پردیس پارس ، باغ ایرانی را به جهانیان معرفی می کند
205 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/16
: تاریخ

پکن ، پایتخت چین به زودی میزبان نهمین دو سالانه جهانی اکسپوی باغ خواهد بود و پردیس پارس ، نمایندگی ایران در اکسپوی جهانی باغ در چین را بر عهده دارد . سازه ای که مدیریت اکسپوی باغ ، آن را یکی از زیباترین سازه های موجود در بخش بین الملل این مجموعه می داند .
در پکن ، پردیس پارس که نمایندگی کشورمان در این رویداد جهانی را بر عهده دارد ، بنا بر اذعان مدیریت اکسپوی باغ ، یکی از زیباترین سازه های موجود در بخش بین الملل این مجموعه محسوب می شود .

براساس برنامه مجریان «پردیس پارس» ، در طراحی و ساخت این بنا به رغم محدودیت مساحت (450 متر مربع) اصول کلی معماری باغ ایرانی به عنوان یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو لحاظ شده است . طرح کلی «پردیس پارس» که در نگاه نخست یادآور بنای «ارگ تاریخی بم» است ، براساس ایده «راهروی ورودی مسجد شیخ لطف الله اصفهان» با هدف تحریک حس کنجکاوی مخاطب تا رسیدن مرحله به مرحله به فضای عمومی و جاذبه های حیاط مرکزی طراحی شده است .

سادگی در فرم کلی ، ایجاد فضای مرکزی اصلی ، بهره گیری از «اصل حرکت» در بناهای سنتی ایرانی و استفاده از دیاگرام شناخته شده «چهار باغ» از جمله ویژگی های اساسی باغ ایرانی است که در «پردیس پارس» قابل مشاهده و تجربه خواهند بود .
طراحان ، مجریان و کارشناسان دست اندرکار «پردیس پارس» همچنین با استفاده از آجر و آجر مشبک به عنوان یکی از مهم ترین مصالح سنتی ایران زمین و همچنین بهره گیری از انواع گل و گیاه رایج در باغ های ایرانی تلاش کرده اند این بنا را به طرحی ایده آل برای معرفی شایسته باغ ایرانی به جهانیان تبدیل کنند .

در همین حال برگزار کنندگان نهمین دو سالانه اکسپوی باغ پکن ضمن بازدید از بخش بین الملل این نمایشگاه ، با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد باغ ایرانی ، با توصیف «پردیس پارس» به عنوان یکی از طرح های برجسته این مجموعه ، امتیاز ادامه کار پس از پایان مهلت نمایشگاه را به نماینده کشورمان اعطا کرده اند .
بر این اساس ، پروژه های ویژه نهمین اکسپوی باغ پکن از جمله باغ اسلامی ، باغ چینی ، باغ اروپایی و باغ ایرانی پس از پایان مدت زمان 6 ماه این نمایشگاه جهانی ، همچنان برای فعالیت های مربوطه و برنامه های آتی مجموعه به روی بازدید کنندگان باز بوده و به فعالیت خود ادامه خواهند داد .

فروش فرش و صنایع دستی ایران ، معرفی سوغات و اقلام مختلف خوراکی های ایران زمین و سایر فعالیت های فرهنگی از جمله محورهای اصلی برنامه های «پردیس پارس» با هدف ایجاد تصویری صحیح و مطلوب از فرهنگ کشورمان در مدت 6 ماهه این رویداد بین المللی خواهند بود .
کلیه امور مربوط به پروژه «پردیس پارس» به عنوان نماینده کشورمان در نهمین دو سالانه جهانی اکسپوی باغ بر عهده تعدادی از شرکت های ایرانی فعال در چین و ایران خواهد بود .

اکسپوی جهانی باغ که از سال 1997 هر دو سال یک بار و در شهرهای دالیان ، نان جینگ ، شانگهای ، گوانگجو ، شن جن ، شیا من ، جی نان و چونگ چین که همگی از جمله شهرهای توسعه یافته چین محسوب می شوند ، برگزار شده ، امسال در منطقه فنگ تای شهر پکن برگزار خواهد شد .
منطقه ای که برای پروژه اکسپوی جهانی باغ در شهر پکن در نظر گرفته شده ، زمینی به مساحت 267 هکتار را در بر می گیرد که با در نظر گرفتن دریاچه بزرگ مورد نظر طرح ، مجموع فضای بکار گرفته شده در پروژه به 513 هکتار می رسد .

منطقه «فنگ تای» پکن که در جنوب غربی پایتخت چین قرار دارد ، پیش از این جزو مناطق حاشیه ای شهر و اغلب برای طرح های مربوط به بازیافت زباله و مواردی از این دست به کار گرفته می شد که با اجرای طرح اکسپوی جهانی باغ ، توسعه و تغییر شکلی بسیار سریع و غیرمنتظره را شاهد است .
بخش بین الملل نهمین دوره اکسپوی باغ در پکن میزبان مجموعه هایی تحت عناوین باغ اسلامی ، باغ اروپایی ، باغ ژاپنی ، باغ ایرانی ، باغ هند و باغ کشورهای دیگر از قبیل اتریش ، هلند ، روسیه ، اندونزی ، افغانستان ، هندوستان ، پاکستان ، کره شمالی ، مصر ، اتیوپی ، تایلند ، بنگلادش و ... خواهد بود .
نهمین اکسپوی جهانی باغ در چین به مدت شش ماه از تاریخ از 2013-05 تا 2013-11 برگزار خواهد شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: