نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بخشنامه محرمانه ، راه کویر مصر را بست

تعداد بازدید : 216
تاریخ : 1392/02/15

سونامی سفرهای نوروز به اتمام رسید اما گویی اثرات آن در حوزه گردشگری مخرب‌تر از توسعه‌ای بود که انتظار می‌رفت چنانکه بخشنامه‌ای محرمانه سبب شد راه کویر مصر به روی تورهای گردشگری که اسامی مسافران آنها در لیست پاسگاه و نیروی انتظامی منطقه نیست بسته شود .
"وحید دزفولی" یکی از اعضای خوشه‌سار بوم‌گردی که اقامتگاه بومی خود را در کویر روستای مصر اداره می‌کند با اعلام خبر وضع قوانین جدید در خصوص حضور تورهای گردشگری در منطقه خور و بیابانک گفت : یکی از مضرات تعطیلات نوروز و حضور گردشگران برای کویر روستای مصر این بود که با وجود آغاز فصل پر تردد در منطقه نشده یک سری قوانین که معلوم نیست بر چه پایه و اساسی گذاشته می‌شوند ، در نظر گرفته‌ شده‌اند . یکی از این قوانین در خصوص تورهایی است که به این منطقه سفر می‌کنند .

به گفته دزفولی در قانون جدیدی که از سوی معاونت گردشگری به اقامتگاه‌های بوم گردی و فعالان این حوزه در منطقه خور و بیابانک اعلام شده این است که باید تورهایی که به این منطقه سفر می‌کنند قبل از حضور در منطقه لیست اسامی مسافران خود ، مبدا و مقصد ، محل اقامت و بوم کلبه‌ای که محل اسکان آنهاست به طور کامل به سازمان میراث و گردشگری استان اعلام شود . سپس سازمان میراث و گردشگری اصفهان لیست مسافران اعلام شده را به پاسگاه سه راهی جندق معرفی می‌کند تا اجازه ورود آنها صادر شود .
او در ادامه افزود : گفته می‌شود ، اگر تور گردشگری بیاید و اسامی مسافران آن در لیست پاسگاه باشد اجازه ورود به آنها داده می‌شود در غیر این صورت تور برگردانده خواهد شد و اجازه ورود به منطقه را نخواهد داشت .

اینگونه به نظر می‌رسد که پس سونامی سفرهای نوروز ، باز خوردهای آن در بخش گردشگری قرار است اینگونه رخ بنماید چنانکه فعالان بخش گردشگری منطقه خور و بیابانک و کویر مصر پس از فصل پر مسافری همچون تعطیلات نوروز با چنین مسائلی مواجه شده‌اند .
دزفولی با اشاره به آنکه در همه جای دنیا ، دولت و مسئولان سعی در سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و توسعه آن دارند اظهار کرد : گویی در کشور ما خلاف این امر جریان دارد چنانکه در منطقه‌ای مانند کویر مصر که با استقبال گردشگران روبه‌رو شده ‌است و مردم محلی نیز با توجه به توسعه‌ای که گردشگری برای آنها داشته درصدد رونق این حوزه برآمدند ، حال باید شاهد آن باشیم که تورهای گردشگری منطقه با چنین مسائلی مواجه شوند .

این فعال گردشگری با تاکید بر آنکه گفته می‌شود این بخشنامه از سوی شورای تامین استان اصفهان اعلام شده است تصریح کرد : هنگامی که خواستار بخشنامه اعلام شده شدم به من گفته شد این بخشنامه محرمانه است و اجازه ارسال آن داده نشده ‌است و فعالان این حوزه موظف هستند موارد اعلام شده در بخشنامه را به مرحله اجرا بگذارند .
او افزود : هنگامی که کویر مصر کار خود را در حوزه گردشگری آغاز کرد سازمانی به نام میراث فرهنگی و گردشگری بانی این مهم نبود بلکه جامعه محلی به صورت خود جوش و به دلیل نیاز به درآمدی که از این مهم حاصل می‌شود چنین توسعه‌ای در حوزه گردشگری منطقه ایجاد کرد . اما امروز با سنگ اندازی‌هایی که در این راه می‌شود گردشگری منطقه با چالش روبه‌رو شده ‌است .

به گفته دزفولی حدود یکسال است که کویر مصر با چنین مسائلی درگیر است ولی از اوایل هفته گذشته طی تماس تلفنی با او عنوان شده ‌است که اگر بخواهند مسافری بیاورند باید اسامی آنها در یک لیست به سازمان میراث و گردشگری استان اعلام شود تا با نیروی انتظامی و پلیس راه هماهنگ شود تا تور به منطقه راه داده شود . از دیگر سو تورهای مجرد نیز به منطقه راه داده نمی‌شود .
او با اشاره به آنکه گویی تمام این مسائل تنها در خصوص اقامتگاه‌هایی مطرح است که قانونی فعالیت می‌کنند و مجوز فعالیت دارند گفت : تمام این امور برای فعالانی مطرح است که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند ولی سایر واحدهای غیر مجاز با چنین مشکلاتی روبه‌رو نیستند .