امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶23 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

بریتانیا هنوز هم بهترین مقصد خرید ، برای گردشگران است

بریتانیا هنوز هم بهترین مقصد خرید ، برای گردشگران است
213 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/15
: تاریخ

بریتانیا و به ویژه مراکز خرید لندن هنوز هم از مهم‎ترین مقصدهای خرید برای گردشگران خارجی است که از نظر میزان درآمد حاصل از خرید گردشگران بر فرانسه و ایتالیا برتری دارد .
در شرایطی که رکود اقتصادی بریتانیا را نیز چون دیگر کشورهای اروپایی درگیر کرده اما تحقیقات نشان می‎دهد که گردشگران نزدیک به یک چهارم از کل پول‎هایی را که در خیابان‎های سطح بالا و فروشگاه‎ها و مراکز خرید در سراسر بریتانیا خرج شده ، تامین کرده‌اند .

به گزارش گاردین این کشور هنوز یکی از مهم‎ترین مقصدهای جهان است که گردشگران ترجیح می‎دهند پول‎هایشان را در آنجا خرج کنند . میزان پولی که توریست‎ها برای خرید می‎پردازند بسیار بیشتر از میانگین 680 پوند در ازای هر سفر است . در حالی که هر گردشگر معمولی خارجی در این کشور معمولا 580 پوند هزینه می‎کند .
به گزارش گاردین و طبق همین تحقیقات که از سوی موسسه "ویزیت بریتانیا" که آژانس ملی گردشگری این کشور است ، منتشر شده ، بازدید کنندگان از این کشور در سال 2011 بیش از 4.5 میلیارد پوند خرج کرده‎اند در حالی که مجموع پول خرج شده در این کشور 17.9 میلیارد پوند بوده است .

این به این معناست که گردشگران نزدیک به یک چهارم از کل پول‎هایی را که در خیابان‎های سطح بالا و فروشگاه‎ها و مراکز خرید در سراسر بریتانیا خرج شده ، تامین کرده‎اند .
در این میان بیش از نیمی از پول خرج شده صرف خرید لباس شده است که بنا بر برآورد ها حدود 2.3 میلیارد پوند توسط توریست‌های دوستدار مد و علاقمندان یا مشتریان مارک‌های مشهور تولید و به خزانه این کشور سرازیر شده است . این رقم همچنین نشانگر سهم صنعت مد و لباس در اقتصاد بریتانیا نیز هست .

علاوه بر این بسیاری از گردشگران علاقه دارند کالاهای خانگی و انواع لوازم و کالاهای دیگر را نیز به عنوان هدیه به کشور خود ببرند که مجموعا 1.6 میلیارد پوند برآورد شده است .
بررسی‏های بیشتر در همین مطالعات نشان می‎دهد که میزان پولی که توریست‎ها برای خرید می پردازند بسیار بیشتر از میانگین 680 پوند در ازای هر سفر است . در حالی که  هر گردشگر معمولی خارجی در این کشور معمولا 580 پوند هزینه می‎کند .

طبق همین بررسیها لندن و فروشگاههای لوکس و با شهرت جهانی آن ، بزرگترین جاذبه گردشگری برای خارجیان در این کشور است . در حدود 81 درصد از کل بازدید کنندگان از لندن در دوران تعطیلات از فروشگاههای این شهر دیدن و خرید کردند . منافع خرید گردشگران از بازارهای محلی هم روشن است . حدود دو سوم و سه چهارم از کل بازدید کنندگان خارجی از بازارها و فروشگاه‌های خارج از لندن خرید می‌کنند .
محققان یادآور شده‎اند که میزان خرید در بریتانیا از فرانسه و نیز ایتالیا از نظر ارزش مالی کالاهای خریداری شده توسط گردشگران هم بیشتر بوده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: