امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

عجیب‌ ترین صحراهای دنیا

عجیب‌ ترین صحراهای دنیا
300 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/14
: تاریخ

کویر و صحراهای زیادی در دنیا وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاص خودشان هستند .
این در حالی است که برخی از این صحراها دارای ویژگی هایی هستند که شاید در هیچ کجای دیگری نتوان آن ها را دید . این صحراهای شگفت انگیز هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خودشان جذب می کنند .

تکلامکان : این صحرا در رتبه 15 از جدول بزرگترین صحراهای دنیا قرار دارد و مساحت آن نزدیک به 270 هزار کیلومتر مربع است و در چین واقع شده است . این صحرا در سال 2008 شاهد بارش برف سنگینی بود که پس از 11 روز باعث سفید پوش شدن آن شد . این پدیده در یکی از نادرترین پدیده های دنیا است که صحرایی کاملا سفید پوش از برف شود .

صحرای سالار : بولیوی میزبان یکی از صحراهای بسیار شگفت انگیز در دنیا است . صحرای سالار بزرگترین کویر نمکی دنیا است . این صحرا به گونه ای است که به نظر نور خورشید در آن تابیده  و جلوه ای از یک آینه بسیار بزرگ را پدید می آورد و این در نوع خود منحصر به فرد است . نزدیک به 40 هزار سال پیش این کویر بخشی از یک دریاچه باستانی بوده است که بعدها با خشک شدن دریاچه تبدیل به کویر شده است . تخمین زده می شود که نزدیک به 10 بیلیون نمک در این کویر وجود داشته باشد .

صحرای مارانچسس : یکی از صحراهای بسیار عجیب دنیا را می توانید در برزیل پیدا کنید . این صحرا دارای تالاب های بسیار عجیبی است که باعث شده است سطح یک کویر دارای نقطه های آبی رنگ تالاب ها شود . این کویر 300 کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن 300 بار بیشتر از صحرای بزرگ افریقا باران می بارد . نکته جالب در مورد این کویر این است که زیست گاه ماهی های مختلف است که اصلا مشخص نیست از کجا سر از کویر در می آورند . این در حالی است که این تالاب ها در فصل خشکسالی کاملا خشک می شوند و ماهی ها نیز غیب می شوند .

کویر سیمپسون : استرالیا دارای 4 کویر پهناور است که در میان آن ها کویر سیمپسون بسیار عجیب تر و البته منحصر به فرد تر است . این صحرا به کویر سرخ مشهور است چرا که یکی از پهناورترین صحراهای دنیا است که رنگ شن هایش سرخ است . این کویر سرخ باعث شده است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن به این منطقه سفر کنند .

قطب جنوب : شاید به نظر شما خیلی عجیب باشد که قطب جنوب در میان کویرها شناخته شود اما لازم به ذکر است که این منطقه به عنوان مرطوب ترین و البته خشک ترین کویر دنیا شناخته می شود . قطب جنوب تقریبا از 98 درصد یخ تشکیل شده است پس بسیار مرطوب و پر آب است اما از آنجا که دما بسیار پایین است آب های آن تقریبا غیر قابل استفاده هستند پس به عنوان خشک ترین کویر دنیا نیز شناخته می شود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: