امروز چهار شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶23 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

جاذبه های کوش آداسی ، جزیره پرنده ترکیه (2)

جاذبه های کوش آداسی ، جزیره پرنده ترکیه (2)
264 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/10
: تاریخ

6- غواصی : غواصی در ترکیه بسیار محبوب است و غواصان از سراسر دنیا به ترکیه می آیند تا نقاط بکر و کشف نشده دریای مدیترانه را برای غواصی امتحان کنند . در کوش آداسی هم مراکز غواصی زیادی وجود دارد و استاندارد تجهیزات و ایمنی غواص بسیار متفاوت است . علاوه بر آنکه با غواصان دنیای زیر آب را تجربه می کنید ، با موجودات آبی هم آشنا می شوید . براساس میزان حرفه ای بودن شما ، گزینه های متفاوتی وجود دارد :
الف- غواصی نمایشی ( برای کسانی که تا بحال این تجربه را نداشته اند ) : درس نظری توسط مدرسین غواصی داده می شود . تمرین های گرم کردن : 30 دقیقه تمرین غیرواقعی و شیرجه در آب با عمق 5 متری به همراه مدرس و بالا آمدن به سطح آب .
ب- غواصی با قایق ( برای غواصان مجرب ) : این گزینه برای غواصان دارای مدرک حرفه ای می باشد و شامل بازدید از صخره های زیر آب ، کشتی های غرق شده ، غارها و غواصی های شبانه به همراه راهنمای مجرب است .
همه تجهیزات توسط مراکز غواصی تأمین می شود . البته از کسانی که تجهیزات شخصی بیاورند هم استقبال می گردد .

7- بازارهای روز : در کوش آداسی سه بازار محلی وجود دارد که ارزش دیدن را دارد . روزهای سه شنبه و جمعه ، بازار تره بار برقرار است و فقط روز چهارشنبه برای لباس و پوشاک است .
در سه شنبه بازار می توانید ماهی تازه و سبزیجات و میوه های فصلی بخرید . بومی های این منطقه و مناطق اطراف محصولات تازه خود را به بازار می آورند و می فروشند . هر 5 دقیقه یک بار مینی بوس هایی از ایستگاه "ساحل بانوان" به مقصد بازار حرکت می کنند .
در چهارشنبه بازار بیشتر می توان پوشاکی با تولید محلی با کیفیت و ارزان خرید . این بازار نزدیک ایستگاه مینی بوس در مرکز شهر است . حتی می توانید تولیدات تقلبی از برندهای اصلی و گران را در اینجا پیدا کنید . لوازم خانگی ، لوازم آرایشی و کفش هم در این بازار یافت می شود .
جمعه بازار بسیار بزرگ و متنوع است . انواع و اقسام میوه ها و سبزیجات فصلی به قیمتی ارزان در این بازار یافت می شود .

8- ساموس : ساموس جزیره ای یونانی است که در حدود 2 کیلومتری کوش آداسی قرار دارد . با یک سفر یک روزه به این جزیره می توانید در تعطیلات ، از دو کشور همسایه یونان و ترکیه در یک زمان بازدید داشته باشید و تفریح کنید . برای رفتن به جزیره زیبای ساموس فقط می توان از قایق مسافربری استفاده کرد . در داخل شهر ، بازار محلی وجود دارد که معماری ساختمان های اطراف آن شگفت انگیز است .

9- پارک ملی دیلک : پارک ملی در نزدیکی کوش آداسی ، یکی از زیبایی های طبیعی است که می توانید با قدم زدن و پیک نیک در هفت ماه از سال از آوریل تا نوامبر و شنا کردن در ماه های تابستان لذت ببرید . این پارک از 9 صبح تا 8 شب باز است . آتش روشن کردن در پارک ممنوع است . بنابراین غذای سرد باید بیاورید یا در یکی از رستوران های ساحلی غذا بخورید . جایی برای ماندن در این پارک وجود ندارد و چادر زدن ممنوع است .
بجز پاسگاه و چهار رستوران ، ساختمان دیگری در آن وجود ندارد . برای رفتن به این پارک می توانید از وسیله نقلیه شخصی یا مینی بوس استفاده کنید که در تابستان هر 15 دقیقه یک بار از کوش آداسی حرکت می کند . سواحل شمالی آن برای شنا خوب است و در کل 4 پلاژ اصلی دارد . گردشگرانی که کودک به همراه دارند می توانند در آب های کم عمق پلاژ ایچملر ، بزرگترین خلیج این پارک و تنها ساحل شنی آن شنا کنند .

10- بازار ماهی : این بازار سمت راست ورودی بند قرار دارد . می توانید در آنجا ماهی های تازه صید شده بخرید . ماهی هایی همچون ماکرل ، هشت پا ، ماهی بس ، شاه ماهی خاکستری ، شاه ماهی قرمز ، آنچووی ، ماهی پورگی ، ماهی مرکب و انواع دیگر ماهی ها را در این بازار خواهید یافت . در رستوران ها هم ماهی های خوبی هست که می توانید در آنها هر روز ماهی تازه بخورید . ترک ها بعد از خوردن ماهی در قهوه خانه محلی ماهیگیران در نزدیکی بازار ماهی ، چای ترک می نوشند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: